Ви тут
Головна > Світ > Куди поїхати на вихідні з Тернополя

Куди поїхати на вихідні з Тернополя

Перед мешканцями західних областей України відкриваються унікальні можливості додаткового оздоровлення і духовного збагачення у межах своїх областей, а щоби відвідати той чи інший куточок гірської місцевості або навіть побіжно оглянути одразу кілька туристичних напрямків подекуди вистачить одного-двох днів. Отже, куди на вихідні поїхати з Тернополя?

Загалом же рекреаційною зоною вважаються більше 2 тисяч гектарів Тернопільської області, відвідати усі їх за вихідні не вдасться, але розділивши подорож на кілька вікендів, варто навідатись до Дністровського каньйону, природа якого є своєрідною, а територія може похвалитись сотнею пам’яток живої та неживої природи світового значення.

Доступними маршрутами із Тернополя є подорож до Національного природного парку «Кременецькі гори» з його хвойними, хвойно-широколистими, широколистими лісами. На території НПП на горі Божа розташовано джерело, що лікує тіло і зцілює душу, а вершину гори вінчають руїни фортеці XIII ст.

Серед понад 400 об’єктів природно-заповідного фонду тернополяни виділяють для себе і радять відвідати гостям краю і державний заповідник «Медобори», а також регіональні ландшафтні парки «Загребелля», «Зарваниця», поподорожувати до Товтрового кряжу і бодай один вікенд виділити на огляд знаменитих гіпсових печер.

Ці об´єкти Тернопілля, загальна довжина яких сягає 600 км, відомі не тільки українцям. Найбільш знаменитими є Оптимістична, Угринь, Млинки, Вертеба і Кришталева печери. Щоб ознайомитись із останньою, доведеться вирушити у село Кривче Борщівського району. Лабіринти Кришталевої печери цінні лікувальними властивостями, оскільки позбавляють недужих проявів бронхіальної астми, хронічного бронхіту і гіпертонії, а поповняти запаси здоров´я можна щовихідних.

Від’їхавши від Тернополя на 14 км, туристи потрапляють у село Дубівці, відоме своїми туристично-рекреаційними об´єктами − карстовими джерелами і Дубівецьким озером.

З феодальних часів тернопільська земля є багатою на фортеці і замки, щоправда, усі їх за один вікенд не побачити, то ж ознайомлення із понад трьома десятками (34) фортифікаційними древніми спорудами варто розподілити на кілька завершень робочого тижня.

Туристичні фірми, що займаються організацією турів вихідного дня, не оминають увагою подорожі з Тернополя до Микулинців, де пропонують допитливим ознайомлення із Микулинецьким замком, який у 1672 р. здався туркам лише після 15-денної облоги.

Куди ще на вихідні поїхати з Тернополя? За 72 км від Тернополя розташувалось місто Бучач, знамените не тільки руїнами Бучацького замку, пам’ятки архітектури всеукраїнського значення, а ще й рукотворним шедевром Меретіна і Пінзеля − Костелом Успіня Богородиці (XVIII ст.), що по суті є родовою усипальницею графів Потоцьких.

Власне, стародавні споруди епохи Середньовіччя представлені ледь не у кожному районі Тернопільщини, дістатись яких з облцентру не складе особливих зусиль. Тож тернополяни і гості міста вряди-годи на вихідні вирушають до селища Вишнівець у Збаразькому районі, аби оглянути архітектурну пам’ятку XVIII століття − Палац Вишневецьких, чи у сам старовинний Збараж, щоб помилуватись історичним скарбом Тернопільщини − Збаразьким замком.

Та найголовнішим маршрутом вихідного дня із Тернополя по праву вважається подорож до Кременецького району у місто Почаїв. Бодай один-два рази на рік багато хто із тернополян вирушає до Почаївської Лаври по духовний спокій, щоб прикластися до святинь релігійного центру українського православ´я. Принагідно варто зазначити, що до Почаївської Лаври щоріч з´їзжаютьсч віряни не тільки з України, а й з усього світу.

Підготувала Олеся Товт

Top