Ви тут
Головна > Світ > Кумедні друкарські помилки – очепятки, ті, що опечатки

Кумедні друкарські помилки – очепятки, ті, що опечатки

Першодрукар Іоганн Гутенберг став і першим, хто допустив друкарську помилку. Щоправда, у Гутенберга таких помилок було не надто багато. Але зі збільшенням тиражів робота ставала все більш недбалішою, а виправлення все більш трудомісткими. Не минуло й півстоліття після винаходу друкарського верстата, як друкарські помилки були узаконені: видавець Габріель П’єр придумав розміщувати в кінці книги список помічених помилок і назвав його errata.

Errata значно полегшила друкарям. Абсолютний рекорд за кількістю друкарських помилок належить книзі «Сума теології» Томи Аквінського, яку було видано в 1578 році. Список друкарських помилок у цій книзі склав цілих 108 сторінок.

Найбільшої шкоди від друкарських помилок зазнала Біблія. Існують відомості, що в одному з видань Біблії було аж 6000 друкарських помилок. У 1631 році було надруковано Біблію, яка стала причиною подружньої невірності. У сьомій заповіді таємничим чином зникла частка “не”, і стало просто: “чини перелюбу!” Король Чарльз I, який замовив це видання, наказав знищити весь тираж, однак 11 екземплярів збереглися до наших днів.

Деякі помилки були настільки вишукані, що їх було навіть варто придумати. В одній одеській газеті при описі коронації було надруковано: “Митрополит поклав на голову Його Імператорської Величності ворону”. А вже у наступному номері цієї ж газети, намагаючись виправити свою помилку написали: “У попередньому номері нашої газети, у звіт про священне коронування Його Імператорської Величності, вкралася прикра помилка. Надруковано: “Митрополит поклав на голову Його Імператорської Величності ворону” – слід читати: “корову”.

Top