Ви тут
Головна > Світ > Кити – найбільші ссавці на планеті

Кити – найбільші ссавці на планеті

Про те, що кит не риба, а ссавець було відомо вже в античності. Це стверджував Аристотель. Кити, як і люди, є теплокровними, вони дихають повітрям за допомогою легенів і годують своє потомство молоком з молочних залоз.

Самки китів виношують дитинчат 11 місяців.  Малята народжуються довжиною близько 7,5 метра і вагою 2-3 тонни, при цьому яйцеклітина кита розмірами не перевершує яйцеклітину миші.

Приблизно до семи місяців новонароджені кити харчуються материнським молоком, щодня випиваючи близько 380 літрів. До цього віку кити збільшуються до 16 метрів в довжину і важать 23 тони.

Кити – найбільші, найдовші (до 33 метрів), найважчі (до 150 тонн), найгучніші і найвитриваліші ссавці. Найбільший кит, а відповідно, найбільший ссавець планети – синій кит. Причому самка синього кита завжди більша за самця.

Серце синього кита розміром з невеликий автомобіль важить 600-700 кг і по судинах діаметром з відро перекачує близько 8 тисяч літрів крові. За 1 секунду синій кит вдихає приблизно 2 тисячі літрів повітря, всього ж в легенях цього гіганта здатне вміститися до 14 кубометрів повітря.

Найбільші кити можуть не спати три місяці, не дихати до двох годин і при цьому долати гігантські відстані до декількох тисяч кілометрів.

Цікавий факт – на планеті лише люди і кити вміють співати. Співи китів – це низькочастотні звуки, які вони здатні повторювати з різною висотою та тривалістю.

Найбалакучіші представники китоподібних – білі кити. Через різноманіття звуків, які вони можуть видавати, білих китів часто називають “морськими канарейками”.

Top