Ви тут
Головна > Стрічка новин > Вчені відкрили новий спосіб омолодження мозку

Вчені відкрили новий спосіб омолодження мозку

 

У ході експериментів на лабораторних мишах вчені Каліфорнійського університету, що у Сан-Франциско (США) виокремили білок, що покращує діяльність мозку і ефективність його роботи. У ході експерименту кров молодих мишей переливалася старим, внаслідок чого останні омолоджувалися.

Цікаво, що в ході багаторазових експериментів дослідники змогли дійти висновку, що кров молодих мишей справді оновлює мозок старшого покоління. Більш того, повернути продуктивність розуму гризунів може і кров людини.

Вчені виділили два основних білки, які ймовірно і відповідають за омолодження мозку – Tet2 і GDF11. З віком концентрація білка GDF11 зменшується, через що особини природно старішають, а другий протеїн бере участь в регуляції генів і відповідає за оновлення мозкових клітин.

Зараз можливості вчених дозволяють вживлювати в клітини гіпокампу штучні часточки вірусів, що сприяє підвищенню синтезу протеїну Tet2, у результаті чого нейрони дорослих мишей активно розвиваються. Як наслідок – головний мозок стає здоровішим і продуктивнішим.

Top