Ви тут
Головна > Світ > Магія північного сяйва

Магія північного сяйва

Полярне сяйво, або, як його ще називають – північне сяйво, – одне з найпрекрасніших явищ природи. Частинки сонячного вітру взаємодіють з атмосферою і небо починає світитися різними кольорами та візерунками. Описати це видовище словами дуже важко, настільки воно різноманітне, незвичне та й просто чарівне. Енциклопедія Корисного пропонує вам помилуватися північним сяйвом, тому що це дійсно неповторне видовище.

Полярні сяйва спостерігаються переважно у високих широтах обох півкуль нашої планети в овальних зонах-поясах, що оточують магнітні полюси Землі – в так-званих авроральних овалах.

Оскільки магнітні полюси Землі зміщені від географічних приблизно на 12°, полярні сяйва спостерігаються в широтах 67-70°. Проте за часів сонячної активності  авроральні овали розширюються, і полярні сяйва можуть спостерігатися в більш низьких широтах – на 20-25° південніше або північніше меж їх звичайного прояву.


У північних народів існує безліч легенд про полярне сяйво. Давня скандинавська легенда розповідає, що коли лисиці чешуть свої руді боки об скелі, яскраві іскри летять на небо і перетворюються в північне сяйво.

В іншій легенді говориться про лебедину зграю, яка забралася занадто далеко на північ і застрягла у крижинах. Коли лебеді змахують крилами, намагаючись злетіти, на небі спалахують вогні.

Норвезькі народні легенди кажуть, що полярне сяйво – це небесний танець душ померлих дів. Для багатьох древніх норвежців північне сяйво – образ палаючої арки, межі між царством живих і мертвих, своєрідний портал у потойбічний світ.

Top