Ви тут
Головна > Лайфстайл > Майбутнє за STEM-фахівцями?

Майбутнє за STEM-фахівцями?

Найближчі роки світовий ринок праці активно потребуватиме фахівців, що отримали освіту в галузі високих технологій. Їх називають STEM-спеціалістами.

Наразі розвинені країни, розуміючи важливість STEM-освіти, виділяють на цей напрям підготовки фахівців колосальні ресурси. Так, США, Великобританія, Ізраїль, Китай розвивають STEM-освіту на державному рівні, адже економіка цих країн не матиме подальшого розвитку без впровадження високих технологій.

Так, згідно з дослідженням, лише 1% залучених фахівців у цій сфері збільшує ВВП країни на 50 млрд дол., тож попит на таких спеціалістів наразі перевищує пропозицію удвічі.
То що ж таке STEM? Ця абревіатура розшифровується наступним чином:

S – science (природничі науки)
T – technology (технології)
Е – engineering (інженерія)
М – mathematics (математика).

Загалом STEM-напрям можна визначити як вивчення і впровадження інноваційних технологій разом із широким впровадженням знань у сфері природознавства. Так, до STEM-фахівців можна віднести програмістів, інженерів, біо- чи нанотехнологів.

Сфера STEM торкнулася не лише технічних спеціальностей, але й творчих. Так, музиканти також використовують у своїй творчості новітні технологічні мультимедіа-розробки, а сучасна архітектура і промисловий дизайн є наочним прикладом поєднання науки і мистецтва.

STEM – це не лише синтез наук, але й особливий підхід до навчання: теорія опановується не спочатку, а безпосередньо в процесі практичної роботи. Так, студенти продумують і майструють пристрої і механізми, а вже потім вивчають принципи їх роботи. Особливістю цієї навчальної парадигми також є інтеграція всіх чотирьох напрямів у єдину систему навчання.

В Україні також переймаються впровадженням STEM. Так, вже працює Інститут модернізації змісту освіти, держустанова, що займається впровадженням цієї методики в закладах освіти.

Цікаво, що методика STEM кардинально змінює хід уроку. Так, в центрі уваги знаходиться не вчитель, а певна проблема, над рішенням якої працюють учні.

Top