Ви тут
Головна > Світ > Марс – четверта планета від Сонця

Марс – четверта планета від Сонця

Як відомо, планета Марс – сьома за розміром у Сонячній системі. Марс знаходиться найближче до Землі. Тому це одна з найбільш вивчених планет.

Планета Марс має майже аналогічний земному період обертання навколо осі – 24 години 37 хвилин і 22,7 секунд. Рік на Марсі триває 687 земних діб або 668,6 марсіанських сонячних діб, які називають солами.

Діаметр Марса приблизно вдвічі, а маса в 9 разів менші земних.

Пори року на Марсі змінюються майже так само, як і на Землі. Проте, значна видовженість орбіти планети Марс (відстань від Сонця змінюється від 206,6 до 249,2 млн. км) робить літо в північній півкулі планети довгим і прохолодним, а в південній – коротким і спекотним.

Атмосфера Марса, яка складається з вуглекислого газу, сильно розріджена. Тиск на поверхні становить 6,1 мбар, що в 160 разів менше земного. Через великий перепад висот на планеті Марс тиск може сильно відрізнятися: на вершині гори Олімп (27 км вище середнього рівня) він становить 0,5 мбар, а в басейні Еллада (4 км нижче середнього рівня поверхні) 8,4 мбар.

Марс називають «червоною планетою», тому що в його ґрунті є значна частка оксидів заліза. А наявність пилу в атмосфері надає небу Марса рожевий відтінок.

Півкулі планети Марс досить сильно різняться за характером поверхні. У південній півкулі поверхня знаходиться на 1-2 км вище середнього рівня і густо всіяна кратерами. На півночі поверхня має рівень нижче середнього і тут мало кратерів – основну частину території займають відносно гладкі долини.

На планеті Марс знаходиться найвища гора в усій Сонячній системі – згаслий вулкан Олімп (27 км заввишки він займає площу діаметром в 550 км). А долина Маринера (протяжність 4,5 тис. км, ширина до 60 км, глибина 7-10 км) – це найбільший в Сонячній системі каньйон.

Top