Ви тут
Головна > Світ > Містичні місця України

Містичні місця України

Містичний туризм – нова течія в подорожах. Якщо вам набридло просто насолоджуватись красивою архітектурою чи природою, можете спробувати поблукати місцями, які в народі вважають “нечистими”. Любите легенди чи аномальні явища? Тоді записуйте місця в Україні, які варто відвідати.

1. Невицький замок (Закарпатська область)

За 12 кілометрів від Ужгорода на горі височіють руїни старого угорського замку. Розповідають, що його збудувала зла чаклунка Поган-діва, яка любила приймати ванни із крові незайманих дівчат. Інша легенда розповідає, що прототипом чаклунки була Ельжибет Баторі, яка уславилася кривавими ваннами. Кажуть, що аристократка до сих пір блукає зруйнованими мурами – гріхи не дають спокою і на тому світі.

2. Громовище в Купищі (Житомирська область)

Місця, куди дуже часто влучають блискавки, в народі називають громовищами. Одне із таких є на Житомирщині. Як розповідають дослідники, тут колись приносили жертви богам. Щоправда, здебільшого монетами. Однак вчені пояснюють, що місця, куди постійно влучають блискавки – це ділянки пониженої електроактивності, тому люди відчувають себе на цій місцевості незвично.

3. Підгорецький замок (Львівська область)

В Середні віки існувала традиція: замурувати в стіни замку живу людину, тоді фортецю ніхто ніколи не захопить, і вона стоятиме вічно. Дивлячись на стан замку, розумієш, що легенди, можливо, і не обманюють. А люди розповідають, що в його стінах живе невинно вбита дружина власника замку, тіло якої чоловік замурував в одній зі стін.

4. Лиса гора (Київ)

Закинуте кладовище, історії про відьомські шабаші – все це Лиса гора в столиці. Ті, хто наважують прогулятися місцевістю навіть вдень, кажуть, що постійно відчувають чиюсь присутність та погляди.

5.Кременецький замок

Гора Бона, на якій зараз можна побачити руїни колись могутнього замку, названа в честь власниці будівлі – Бони Сфорци, молодої італійки, яку видали заміж за уже немолодого короля Польщі Сигізмунда, старшого за неї на 27 років.

Бону згадують як самозакохану жінку, яка десятками водила коханців, доки чоловік воював. Ще їй приписують, знову ж таки, ванни із крові молодих дівчат. Цим і пояснюють падіння Кременецької фортеці. Однак історики стверджують, що королеви в Кременці ніколи не було. Тим не менше, в руїнах замку хтось час від часу бачить привидів.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top