Ви тут
Головна > Лайфстайл > Можливості людського організму

Можливості людського організму

Людина – дуже складна біологічна система, можливості якої не вичерпуються тими, які ми спостерігаємо щодня. Часто за надзвичайних умов людський організм може демонструвати такі можливості, які нам видаються фантастичними.

Якщо ж вірити дослідникам, ми використовуємо біля 10 % потужностей нашого мозку. На що спроможний людський організм, вам розповість Енциклопедія Корисного.

Як ви гадаєте, яку відстань може безперервно пробігти людина? Одне з індіанських племен – тараумара – славиться надзвичайно прудконогими представниками. Відомий випадок, коли один дев’ятнадцятирічний тараумара пішки за сімдесят годин переніс посилку вагою в 45 кг на відстань 120 км.

Інший представник цього племені подолав 600 км за п’ять днів, доставляючи важливого листа. Добре натренований посланець може пробігти за дванадцять годин не менше 100 км і може бігти з такою швидкістю до шести діб.


Після тривалих тренувань людський організм може витримувати чималі навантаження, приміром, 43-річний аргентинець Антоніо Альбертино переплив Ла-Манш в обидві сторони без зупинки за 43 години і 4 хвилини, подолавши в сумі 150 км. А 67-ручному Волтеру Пенішу (США) вдалося пропливти більше 160 км із Гавани до Флориди. Неймовірно, але інший американець, Бен Хагард, проплив 221 км! Та рекорд вдалося встановити Стеллі Тейлор, яка подолала 321 км.

Якщо ви гадаєте, що марафонці – це треновані спортсмени у розквіті сил – ви помиляєтеся. Марафонську дистанцію може пробігти як дитина, так і людина похилого віку. Приміром, семирічний Уеслі Пол пробіг марафон за 4 години, а через рік покращив свій результат на цілу годину! В 98 років грек Димітр Іорданіс пробіг марафонську дистанцію без врахування часу за 7 годин 40 хвилин.

Сподіваємось, приклад цих людей надихнув вас на великі звершення. Пам’ятайте, що тренування, здоровий спосіб життя та прагнення успіху творять справжні дива з людським організмом, розкриваючи приховані людські можливості.

Top