Ви тут
Головна > Стрічка новин > Мозок продукує нові нейрони незалежно від віку

Мозок продукує нові нейрони незалежно від віку

Існує міф, що з віком мозок людини утворює все менше нервових клітин, але нещодавні дослідження вчених із Колумбійського університету свідчать про протилежне.

Спершу вчені провели експерименти на лабораторних мишах, виявивши, що навіть у пристарілих гризунів процес утворення нових нервових клітин у мозку не припинявся і, більш того, за своєю інтенсивністю не поступався процесам у мозку молодих особин.

Тоді дослідники на чолі з Морою Болдріні, доцентом нейробіології, вирішили з’ясувати, чи аналогічні процеси відбуваються в людському мозку. З цією метою вони вивчили структуру головного мозку 28 людей, що померли у віці від 14 до 28 років. Усі вони заповіли свій мозок для наукових досліджень.

Експериментатори точно знали, що донори мізків не страждали на психічні розлади, не вживали наркотики і не проходили лікування антидепресантами. Вважається, що антидепресанти можуть стимулювати утворення нових нейронів.

У ході дослідження вчені вивчили структуру гіпокампу – частину головного мозку, що має важливе значення для пам’яті і навчання. За допомогою спеціального програмного забезпечення і мікроскопу вдалося підрахувати кількість молодих нейронів.

Як виявилося, у мозку літніх людей нових нейронів було приблизно стільки ж, скільки й у підлітків, але зв’язки між нейронами в молодих людей утворювалися значно швидше.

До речі, раніше у журналі Nature були опубліковані результати дослідження, що свідчили про те, що в мозку дорослих людей не були знайдені молоді нейрони. Втім, Болдріні пояснює, що автори цього дослідження вивчали головний мозок людей із різними діагнозами, зокрема, з епілепсією. Окрім цього, тканини мозку зберігалися в різний спосіб, що могло призвести до загибелі молодих клітин.

Top