Ви тут
Головна > Стрічка новин > На кого в Україні можна вивчитися безкоштовно?

На кого в Україні можна вивчитися безкоштовно?

Цьогоріч в українському бюджеті закладено майже 120 млн грн на підготовку професіоналів загальнодержавного значення. З виділених коштів 103,7 млн грн призначені на підготовку тих фахівців, які вже були у переліку, у той час як 16 млн будуть використані на навчання професіоналів за доданими в список професіями.

Так, бюджетні кошти були виділені на навчання токарів, фрезерувальників, слюсарів з ремонту тракторів і дорожньо-будівельних машин, монтерів колій, верстатників широкого профілю.

До списку також додали слюсаря-ремонтника, слюсаря-інструментальника, слюсаря з механоскладальних робіт, монтажника систем утеплення будівель, машиніста дорожньо-будівельних машин, а також зварювальника.

Зі слів Лілії Гриневич, міністра освіти і науки, наразі ці фахівці – одні з найбільш дефіцитних на українському ринку праці.

Також стало відомо, що в 2018 році виділено 100 млн грн на створення сучасних науково-практичних центрів на основі закладів професійної освіти. Слід зазначити, що минулоріч було виділено вдвічі менше коштів.

Top