Ви тут
Головна > Стрічка новин > Нафта більше не потрібна?

Нафта більше не потрібна?

Нещодавно вчені випадково відкрили речовину, що розкладає пластик усього за кілька днів. Зараз науковці працюють над тим, щоб прискорити цей процес у сто разів. Особливо добре фермент розкладає пластикові пляшки, тож незабаром світ очікують революційні зміни: величезну кількість пластику, що забруднює планету, можна буде переробити, йдеться у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Історія цього відкриття сягає 2016 року, коли на звалищі у Японії були відкриті бактерії, що харчувалися пластиком. У цих бактерій на переробку пластику йшли дні, натомість природний шлях розкладання триває сторіччя. Зараз вчені визначили структуру ферменту бактерій і синтезували його. Під час тестування синтезованої речовини з’ясувалося, що фермент справляється з пластиком, з якого роблять пляшки для напоїв, ще краще за оригінал.

Вчені сподіваються, що невдовзі зможуть допрацювати формулу ферменту, щоб змусити працювати його ще швидше. Як зазначає Джок Макгіхан з Портсмутського університету (Великобританія), команда вчених поставила за мету розкласти пластик на складові, щоб використовувати їх повторно для виробництва пластику, тож не потрібно буде видобувати ще більше нафти, а проблема забруднення пластиком довкілля може бути вирішена в екологічний спосіб.

Нагадаємо, що щохвилини в світі продають біля мільйона пластикових пляшок, з яких лише 14% переробляють, у той же час чимало пластику потрапляє до океану, забруднюючи довкілля. Зараз із пластику, що потрапляє на переробку, виготовляють непрозорі волокна для виробництва одягу і килимів, але завдяки роботі ферменту можна буде робити нові пластикові пляшки, зменшивши виробництво нового пластику.

Top