Ви тут
Головна > Світ > Найбідніші країни світу

Найбідніші країни світу

Ми так часто нарікаємо на наше життя і навіть не уявляємо, яке це велике щастя – просто мати змогу читати цю статтю. І справа навіть не в тому, що у найбідніших країнах світу досить сутужно з доступом до Мережі, а в банальному невмінні читати (за даними ЮНЕСКО 17% населення планети – безграмотні). І це не єдина проблема таких країн: обмеження прав і свобод, корупція, високий рівень смертності, а нерідко навіть голод та нестача питної води – ось найбільші проблеми найбідніших країн світу.

Не зважаючи на розрекламований рай, жителям Гаїті живеться не так вже і добре. 80% острів’ян живуть менше ніж на два долари в день. Жодне керівництво ще не вивело країну з кризи. Серед найбільших причин бідності країни виділяють неосвіченість, неправильну експлуатацію землі та політичну нестабільність.

Попри на багату нафтою землю, Екваторіальна Гвінея стає все біднішою. Рівень бідності досягає 76,8%. В країні існує тільки один університет. Проміжок між бідними і багатими один з найбільших  у світі.

Рівень бідності Зімбабве – 72%. За тридцять років країна мала фактично лише одного лідера. Диктаторська влада завдала величезної шкоди сільському господарству країни, відлякавши усіх інвесторів. Окрім того, в Зімбабве величезна проблема з безробіттям.

За останні 15 років у Демократичній Республіці Конго померло близько 15 мільйонів осіб від насильства, хвороб та голоду. Ця країна має один з найвищих показників дитячої смертності. Використання багатих природних ресурсів почалось лише нещодавно, однак його навряд чи можна назвати раціональним.

Рівень бідності у Свазіленді складає 69,2%. Розвиватися країні заважає виснаження ґрунтів, висока смертність (середня тривалість життя всього 48,3 роки) та висока поширеність ВІЛу та СНІДу.

Еритрея має рівень бідності – 60%. При цьому у країні процвітає корупція на найвищому рівні і всього 33,5% дітей навчається у початковій школі. Також існує всього одна політична партія.

У Бурунді рівень бідності сягає 66,9%. Такою бідною країна стала через етнічні розбіжності. Громадянська війна тривала близько 10 років, що, звісно, негативно позначилося на економіці країни.

Рівень бідності Сьєрра-Леоне – 66,4%. Країна має значні сировинні ресурси, але її економіка занепадає, процвітає корупція, країна має найвищий показник смертності дітей у світі.

Підготувала Шевченко Олена

Top