Ви тут
Головна > Світ > Найбільш рідкісні тварини планети

Найбільш рідкісні тварини планети

Окапі

Окапі живе тільки на території Демократичної Республіки Конго. Що це за тварина? Жираф? Чи це – зебра? Адже окапі схожий більше на представників кінських, його кінцівки також у чорно-білу смужку, як і в зебри, але тварина має довгу шию, проте не настільки, як жирафа.

Зі згадками про окапі вчені зустрічалися в письменах часів Стародавнього Єгипту. А в легенді про африканського єдинорога, що була популярною в Африці та Європі близько ста років тому, ймовірно, згадується саме окапі. Зараз про чисельність окапі сказати важко, адже вони лякливі та боязкі тварини. Причини їхнього вимирання -вирубування лісів, у яких вони проживають, та громадянська війна в ДРК. На разі їхня кількість становить 10 – 20 тисяч особин.

Червоний вовк

Родич сірого вовка вважався вимерлим з 1980 року. Проте людина зберегла 20 особин в неволі. Їхня кількість збільшилася до 200 особин. Після цього їх випустили на волю. Близько ста тварин зараз проживають на волі в горах на території Азії, Малайзії, Індії та Китаю. Червоні вовки переважно піднімаються на висоту до 4 000 м.

Північний комбат

Ця тварина досить мила та красива, а головна її особливість – пухнастий носик, схожий на свиняче рильце. Вона має більш пухнасту та м’яку шерсть порівняно зі звичайним комбатом, тому людина почала на неї полювати, що й спричинило зникнення цього виду. Чисельність північних комбатів зараз складає близько 130 особин, що проживають на півночі Сполучених Штатів Америки.

Золотий тигр

Цей вид зберігся лише в неволі. Його чисельність складає близько 30 особин. Існує декілька теорій виникнення цього забарвлення у тигрів. Наприклад, золотий колір з’явився у тих видів, що проживали на території з великим вмістом глини як пристосування до полювання. Проте щодо цього тривають суперечки. Помилкою також буде вважати, що золотий тигр з’явився внаслідок схрещування бенгальського тигра з амурським. Хоча гени амурського білого тигра таки присутні в золотого, адже він є предком для всіх видів білих тигрів Північної Америки.

Дельфін Байджі

Цей річковий ссавець мешкає тільки в річці Янцзи (Китай). Взагалі він вважається уже як декілька років тому вимерлим, проте був випадок, коли фотограф зафіксував цю прекрасну тварину. Якщо цей вид, який легко сплутати з китайським білим дельфіном, і залишився на Землі, то включає в себе не більше 13 особин.

Черепаха Пінта

На острові Пінта проживає самець галапагоських черепах, якому більше ста років. Цей унікальний вид черепах цілком можливо вважати вимерлим. Зараз йдуть пошуки самиці для Самотнього Джорджа – столітньої черепахи. За це навіть є винагорода – 10 000 доларів. Проте пошуки протягом уже декількох років не дають результатів, тому, ймовірно, що Джордж так і залишиться Самотнім.

Підготувала Аліна Онищук

Top