Ви тут
Головна > Світ > Найбільші фестивалі Європи

Найбільші фестивалі Європи

oktoberfest_9Гастрономічні фестивалі

Дійства, на яких присутнім пропонують достатньо «хліба і видовищ», ніколи не втрачатимуть популярності. Це, зокрема, довів багатовіковий досвід європейських гастрономічних фестивалів, що їх проводять протягом цілого року, обираючи в якості «родзинки» кулінарні витребеньки національної кухні або цікавий і унікальний за своїми якостями напій із градусом.

Фестиваль Оktoberfest

Чи не наймасштабніший із цього розмаїття − «Оktoberfest» у Німеччині. Щороку у жовтні близько шести мільйонів любителів хмільного напою з’їжджаються до Мюнхена, щоб вкупі начастуватись вишуканих сортів пива і смачнющих ковбасок. За час цього приголомшливого заходу випивається близько 600 мільйонів літрів пива, з’їдається 600 тисяч смажених курчат і до сотні биків! Смаки пиво-гурманів доповнюють виступи фольклорних ансамблів, паради духових оркестрів, ярмарки, атракціони, народні гуляння і гучні феєрверки.

«Цибулевий фестиваль» у Веймарі

Знаменитий «Цибулевий фестиваль» уславлює ще одне німецьке місто, Веймар. Окрім першої страви, тут подають понад сотню інших національних смаколиків із цибулі, своєю майстерністю тішать акторські колективи, а екскурсоводи та навіть пересічні веймарці радо розповідають, що саме в їх місті жили і творили уславлені світом поети, письменники і музиканти такі як Гете і Шиллер, Ліст і Бах, а знаний філософ Фрідріх Ніцше не тільки жив, а й завершив свої дні у Веймарі.

Фестиваль морепродуктів в О-Грове

Любителів морепродуктів радо чекають в іспанському О-Грове, куди щоріч у жовтні поласувати омарами, мідіями, устрицями і рештою дарів моря приїжджають тисячі туристів. Крім насолоди для шлунку тут пропонують втіху для душі: виставки, концерти, спортивні змагання тощо.

Фестивалі вина

Європа також славиться і багатократним доведенням того, що in vino veritas. Напій богів вшановують зокрема на Закарпатті, де понад два десятки роки поспіль у січні на Старий Новий Рік розгортається масштабний фестиваль «Червене Вино» із багатою культурною новорічно-різдвяною програмою. Сусідній з Мукачевом Ужгород щоосені править винний фест «Божоле», а берегівчани смакують і запрошують на свої винні атракції у березні. Закарпатці запозичили досвід проведення винних фестивалів в сусідів-угорців, як приклад, Токайський винний фестиваль, Egri Bikaver в Егері, BorFesztival в Будапешті тощо.

Знаменитою на весь світ фразою «Божоле Нуво прибуло!» наприкінці листопада вітає гостів Франція. Це свято бере початок із XIX століття. У виноградарів регіону Божоле вино дозрівало найшвидше, тому що і збір винограду тут починався раніше, ніж в інших містах.

Фестиваль «Божоле нуво» у Франції проводять ось вже два століття. А в іспанському місті Усурбіль щоріч у травні влаштовують фестиваль сидру, оскільки у вересні збирають урожай яблук, потім їх переробляють, а до травня сидр вже готовий. На центральній площі міста на столах розставляють пляшки і яблучні пироги, глядачам показують, як робили сидр в стародавні часи, а поети читають вірші про золотистий яблучний напій.

Мистецькі фестивалі

Фестиваль «Вогні на Рейні»

Від гастрономії переходимо до мистецьких атракцій, якими також славиться Європа. Німеччина, приміром, вабить окрім пивного фесту, літнім фестивалем «Вогні на Рейні», що включає в себе музичні концерти, паради і, звичайно, піротехнічні шоу у різних містах країни. Гості споглядають за фестивальними заходами, переміщуючись на кораблях Рейном.

Фестиваль «Довга ніч Музеїв»

У ФРН двічі на рік пропонують і фестиваль під назвою «Довга ніч Музеїв», домом якого є Берлін. У щорічному проекті беруть участь більше 100 різних культурних установ німецької столиці. Допоки триває захід музеї, галереї, виставкові зали, архіви, меморіали та решта історичних і культурних пам’яток відкривають свої двері для всіх бажаючих з 6 години вечора до 2 години ночі.

Фестиваль «Біла Ніч»

Своєрідною ніччю музеїв є і римський фестиваль «Біла Ніч», що проводиться восени, зазвичай у вересні. У цей час в італійській столиці чимало пам’яток міста відкриті для вільного відвідування від заходу сонця і аж до світанку. Традиційно свято розпочинається в 20:00 в суботу і завершується в 8:00 в неділю. Фестиваль іменують «Білими ночами», хоча насправді білих ночей в Італії не існує. Справа у тому, що допоки триває фестиваль, римляни і гості Вічного Міста гуляють і розважаються вночі, неначе вдень.

Венеціанський карнавал

Серед найзнаменитіших в Європі фестивалів і Венеціанський карнавал, що проводиться багато століть, сягаючи корінням у часи античності. Колись на ньому розважались представники різних суспільних прошарків і робили це разом, то ж була необхідність вдягати маски для непізнаваності. У XVIII столітті найпопулярнішими вважались маски героїв італійської комедії − Арлекіно, П’єро, Панталоне і Коломбіна тощо, але і в наші дні цих персонажів усіляко шанують.

Безліч туристів з усього світу з’їжджаються до Венеції, щоб на власні очі побачити карнавал, що відкривається на площі Святого Марка із незмінною атрибутикою − голуби, конфетті. Гуляння шириться цілим містом на воді, у палацах тривають костюмовані бали, а для наймолодших відвідувачів Венеціанського фестивалю проводиться карнавал на площі Сан-Поло.

Двотижневі урочистості включають у себе парад прикрашених гондол, конкурс на кращу маску, футбольний матч, феєрверк і символічне спалювання солом’яного опудала.

szigetСігет

Музичних гурманів щоріч у серпні збирає угорська столиця, де із 1993 року відбувається наймасовіший муз-фестиваль Сігет. Цілий тиждень на кількох десятках сценічних майданчиків тривають концерти, туристи мають змогу селитись у наметових містечках, а острів у серці Будапешта на кілька днів перетворюється на музичну країну мрій, де люди говорять різними мовами, але об’єднуються завдяки музиці.

Варто вказати, що і в українській столиці не відмовляються від ідеї проведення фестивалю на кшталт угорського Сігета. «Sziget Kyiv» хотіли організувати влітку 2014 року на Трухановому острові, однак, враховуючи складні соціально-політичні обставини в нашій країні, із масштабним дійством було вирішено зачекати до кращих часів. Наразі ж, орієнтовно, «Sziget Kyiv» вперше відчинить двері спраглим меломанам у червні 2015 року.

Підготувала Олеся Товт

Top