Ви тут
Головна > Світ > Найбільші катастрофи в історії

Найбільші катастрофи в історії

Останнім часом побільшало розмов про кінець світу, різноманітні пророцтва і календарі. Багато скептиків стверджують, що за останні десятиліття побільшало глобальних катастроф планетарного масштабу, а це є прямий доказ наближення кінця світу. Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам про найбільші катастрофи в історії людства.

Велика лондонська пожежа – найжахливіша пожежа в історії. Вона трапилась 5 вересня 1666. Вогонь дуже швидко поширився майже по всіх частинах міста, знищивши понад 70 тисяч будинків по всьому Лондону. Близько 80 тисяч людей опинилися в пастці і загинули в жахливому вогні. Як свідчать записи, катастрофа почалася в пекарні Томаса Фаррінера, яка знаходилась на Паддінг-лейн, після цього вогонь швидко поширився на захід, знищуючи центр Лондона.

Велика лондонська пожежа тривала 4 дні, під час яких безліч людей були змушені покинути домівки і втікати, однак не всі встигли це зробити. У північному кінці Лондонського моста знаходиться пам’ятний монумент, присвячений цій катастрофі.

Найсмертоноснішим тропічним циклоном став циклон “Бола”, що пронісся 12 листопада 1970 сучасною територією Бангладешу та індійської Західної Бенгалії. Число людей, які загинули через цю катастрофу, коливається від 3 до 5 мільйонів осіб. Циклон не був надто потужним – його можна було віднести до урагану категорії 3, однак хвиля, що утворилася в результаті, затопила велику частину низько розташованих островів у дельті Гангу, буквально стираючи поселення з лиця землі.


За всю людську історію було зафіксовано чимало великих землетрусів, проте найбільш руйнівний відбувся 1960 року в Чилі. Сила землетрусу склала 9,5 балів за шкалою Ріхтера, і 8,5 – магнітуда поверхневих хвиль. Епіцентр землетрусу знаходився в 60 км нижче океанського дна в Тихому Океані на відстані 100 миль від узбережжя Чилі. Найближчі міста Вальдівія і Пуерто Монт отримали величезні ушкодження через близькість до центру масивних коливань.

Втрати людських життів не виявилися такими великими, як можна було б очікувати, завдяки тому, що люди вчасно вибігли на вулиці при перших же поштовхах. Через 30 хвилин після початкових поштовхів, коли прийшов основний удар, багато людей все ще перебували назовні, намагаючись заспокоїтися. Однак, вартість ушкоджень, спричинених катастрофою, перевищила півмільярда доларів. Величезні зсуви, масивні потоки бруду і каменів зійшли з гірських схилів. Деякі зсуви були такими великими, що змінили напрям головних річок.

Землетрус, що послужив початком великого цунамі 2004 року в Індійському Океані, вивільнив енергію, що дорівнює 23-м тисячам атомних бомб, скинутих на Хіросіму. Гігантські сили сотні років накопичувалися в надрах Землі, а 26 грудня раптово вирвалися на свободу. За один день в 11 країнах загинуло або пропало безвісти понад 150 000 чоловік, мільйони людей залишилися без житла.

За даними USGS, яка займається спостереженням за землетрусами по всьому світу, епіцентр поштовхів з магнітудою 9,0 знаходився під дном Індійського Океану, поруч зі східним узбережжям індонезійського острова Суматра.

Ще одна жахлива катастрофа відбулася зовсім нещодавно – 11 березня 2011 року. Розпочалися землетруси і цунамі в Японії. Землетруси в Японії є звичайною справою, і з давніх часів японці пристосовані до виживання під час таких лих. Але останній землетрус вважається найсильнішим в історії Японії. За оцінками експертів, він також є п’ятим за величиною серед усіх землетрусів в історії Землі. Крім жахливих поштовхів магнітудою 8,9 балів, на узбережжя Японії обрушилося потужне цунамі, яке буквально змивало будинки, людей і машини в море.

Але на цьому все не закінчилося – нові поштовхи відбувалися щодня, приносячи все нові руйнування і людські втрати. І на довершення всіх цих трагедій, сталося дещо зовсім незвичайне – пожежа на атомній електростанції. Через землетрус, системи охолодження на декількох АЕС вийшли з ладу, і 12 березня на станції Фукусіма-1 прогримів вибух і почалась пожежа. В результаті землетрусу в Японії вісь обертання землі змістилася на 15 см, а час доби зменшилася на 1,6 мікросекунди. Японський острів Хонсю перемістився на 2,4 метра.

Top