Ви тут
Головна > Світ > Найбільші кораблі світу

Найбільші кораблі світу

Oasis of the Seas
Oasis of the Seas

«Ще рано прощатися! Ще рано …
– Мені так холодно!
– Послухай мене! Ти не потонеш. Ти залишишся жити, і в тебе буде багато дітлахів, і ти побачиш як вони виростуть. Ти помреш старою, старою жінкою в теплому ліжку. Але не тут. Чи не цієї ночі. І не зараз, ти зрозуміла мене?»

…Діалог з касової стрічки Джеймса Кемерона «Титанік» увічнено в історії сценаристики рівно як і трагедія велетенського лайнеру в історії, що пішов на дно після зіткнення з айсбергом 14 квітня 1912 року.

Британський пароплав компанії «Уайт Стар Лайн» на момент будівництва був найбільшим пасажирським лайнером світу, що міг вмістити на борту майже 2,5 тисячі людей. «Титанік» мав довжину у 269 метрів, а завширшки був у 28,19 м. Судно приводили у рух 20 котлів і 159 вугільних топок, а розраховано воно було на швидкість у 23 вузли. Сьогодні ми поговоримо про найбільші кораблі світу.

Сучасні лайнери-велетні за технічними показниками перевершують попередників. Серед них є й такі, що через свої велетенські розміри не вміщуються у протоки. Приміром, найбільше у світі судно Oasis of the Seas, яке у п’ять разів більше від «Титаніку», не пройде крізь Панамську протоку. Збудували його на верфях Фінляндії. На борту Oasis of the Seas можуть з комфортом розміститись 6 630 пасажирів і 2 160 членів екіпажу. До їх послуг 16 пасажирських палуб і 2 700 кают. Тут є справжні дерева − екзотичний парк налічує 12 тисяч кущів і дерев, а борт лайнера − суцільний парк розваг із щоденною шоу-програмою. Довжина Oasis of the Seas − 360 метрів.

Queen Mary 2
Queen Mary 2

Цим показникам дещо поступається 13-палубний океанський лайнер Queen Mary 2, який вперше зійшов на воду у 2003 році. На палубі цього судна теоретично можна вишикувати 80 автобусів бампер до бамперу, бо довжина Oasis of the Seas складає 345 метрів, на 5 метрів більше ніж протяжність іншого круїзного лайнера Disney Dream. Це судно потягне у вазі на 130 тисяч тонн, а розміщує 2500 осіб. Недарма його назвали ім’ям відомого мультиплікатора, бо корабель являє собою майже копію знаменитого парку розваг.

З різницею у один метр від лайнера Disney Dream вражає розмахом і розкошем інше судно − Freedom of the Seas (довжина 339 м). Цей корабель важить вже 160 тисяч тонн і розрахований на більшу пасажировмісність, а саме − на 3634 людей на борту. Об’єм простору іншого лайнеру, Splendida, завдовжки у 338 метрів, півтора мільйони квадратних метрів.

Наступний у переліку найбільших кораблів світу – Norwegian Epic із вагою у 156 тисяч тонн і довжиною у 329 метрів. В круїз на Norwegian Epic можуть з легкістю відправитись 4100 осіб.

19 палуб, палуба-поле для ігор в крокет и бочче − це принади корабля Celebrity Eclipse, який важить 122 тисячі тонн, а на його палубі у довжину можна розмістити 4 Боїнги 747 і ще залишиться трішки вільного місця до повної протяжності у 315 метрів.

І на додачу увагу віддано 311-ти метровому але від того не менш комфортному лайнеру Voyajer of the seas, на борту якого можуть відправитись у плавання 3114 пасажирів, до послуг яких телестудія, каток, міні поле для гольфу і безліч інших розваг.

Підготувала Олеся Товт

Top