Ви тут
Головна > Світ > Найбільші пустелі світу

Найбільші пустелі світу

Пустелі. Вони нас лякають і водночас заворожують. Їх майже не можливо підкорити, але відчайдухи все ж знаходяться. Пустеля − це один з типів ландшафту, який характеризується рівнинною поверхнею, специфічною фауною та розрідженістю або й взагалі відсутністю флори.

Всього розрізняють декілька видів пустель такі, як-то піщані, глинисті, солончакові, кам’янисті, також, окремо виділяють сніжні пустелі. Загалом вони займають більше 16,5 мільйонів кілометрів квадратних, або 11% поверхні суші, а з Антарктидою − більше 20%. Пропонуємо вашій увазі список з п’яти найбільших пустель нашої планети.

1. Найбільша пустеля планети − Антарктида. Її площа становить 14107000 км2. Це єдина крижана пустеля і, як парадоксально б це не звучало,вона ж є найбільшим сухим місцем в світі. Сухість пояснюється фізичним явищем, коли сильний мороз буквально висушує вологу, при цьому кількість опадів не перевищує 4 сантиметрів в рік. Найнижча температура −89°С була зафіксована у 1983 році.

2. Найвідоміша і друга за площею пустеля − Сахара. Її площа дорівнює 906500 км2. Температура, залежно від сезону, коливається від +59°С до −5°С. Розташовується ця пустеля в північній Африці. Цікаво, що для Сахари існують спеціальні міражні карти, так як на її території протягом року трапляється від 100 до 200 міражів!

3. Третя найбільша за площею пустеля світу − Аравійська. Її площа 2330000 км2. Знаходиться вона на Аравійському півострові. Через часті пилові бурі та сильні вітри деяка частина пустелі знаходиться в ямі. Ще їй притаманні відчутні коливання температури. Так, вдень на сонці можна за 10 хвилин підсмажити яйце, а вночі від холоду навіть каміння тріскається.

4. Лівійська завдяки площі в 193400 км2 посідає четверте місце серед найбільших пустель світу. Розташовується вона в Північній Африці. Середня січнева температура 12-18°С, а в липні − 28 – 35°С. Кількість опадів приблизно 50 мм, але є райони в яких опади відсутні.

Є один цікавий факт про місцеве, тобто, кочове населення. А саме про туарегів. Вони єдиний у світі народ, де чоловіки, а не жінки, закривають обличчя ”лисицями” (хустками) через, що серед інших племен їх називають ”народом хустки”.

5. Найбільша пустеля Азії − Гобі. За останніми даними, її площа становить 1300000 км2. Цій пустелі притаманні сильні перепади температур. Взимку опускається до -40°С, а влітку піднімається до + 45°С. Цікавим є те, що площа цієї пустелі постійно збільшується. Через це уряд Китаю запустив проект по запобіганню цьому.

Підготувала Анастасія Мілещенко

УВАГА! Використання матеріалів з сайту без згоди редактора і активного посилання на статтю карається законом.

Top