Ви тут
Головна > Світ > Найбільші річки України

Найбільші річки України

Сіверський Донець
Сіверський Донець

Дякуючи сприятливому клімату нашої держави, Україна має досить розгалужену і розмаїту річкову мережу. На просторах країни протікає більше 71 тис. річок. Сумарна їхня довжина – 248 тис. км (витягнувши величезну річку через екватор, зможемо «обмотати» нашу планету близько шести разів). Річок, довжина яких перевищує 10 км, більше 4 тисяч. А тих, що протікають більш як на 100 км, близько 160.

Дніпро

Ревучий Дніпро посідає третє місце за довжиною в Європі. Він протікає на територіях трьох держав: Білорусії, Росії, Україні( 1090 км). Протяжність – 2285 км. У Дніпро впадає багато річок: Рось, Сула, Псел, Десна, Ворскла, Тясмин. На його берегах розташовується  5 обласних центрів: Київ, Черкаси, Дніпропетровськ, Запоріжжя та Херсон. Завдяки йому і з’явилися дві зовсім нісенітні, як здається з першого погляду, назви – Лівобережжя і Правобережжя.

Дністер

Ріка Дністер відома тим, що це – найдовша річка України, що бере початок і досягає кінця на її теренах. Загальна довжина – 1362 км. Долина Дністра – це привабливе місце, що своїми незвичайної краси панорамами, які феєрично змінюються з новим віражем русла, великою кількістю природних, архітектурних та археологічних пам’яток вдовольнить навіть найприскіпливішого мандрівника.images

Південний Буг

Південний Буг – велична річка на південному заході України, що стартує на висоті 321 м над рівнем моря Подільської височини й протікає аж до Бузького лиману Чорного моря. За свої 806 км річка долає території п’ятьох областей: Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської. 13 малих гідроелектростанцій та деякі водосховища збудовані на Південному Бузі. На його берегах «лежать» такі населені пункти, як Вінниця, Хмельницький, Хмільник, Первомайськ та Вознесенськ.

Сіверський Донець

Сіверський Донець, довжина якого 1053 км, – провідний «водопостачальник» Сходу. Протікає на території трьох областей: Харківської, Донецької та Луганської. У долині річки знаходяться Свято-Успенська Святогірська лавра (одна з трьох православних святинь України), філії Українського степового та Луганського природних заповідників, національний природний парк «Святі Гори». На берегах Сіверського Дінця простяглися міста Ізюм, Чугуїв, Святогорськ, Щастя, Сєверодонецьк та Лисичанськ.

Річки мають велике значення для людини: питна вода, сільське господарство та промисловість. Але великою проблемою є забруднення цих «рятівників спраги», з яким, на жаль, в нашій державі борються не дуже вдало.

Сподіваюся, ця стаття була для вас корисною.

Підготувала Аліна Онищук

Top