Ви тут
Головна > Світ > Найбільші вулкани світу

Найбільші вулкани світу

Етна

etna
Етна – найактивніший вулкан в Європі. Він знаходиться на італійському острові Сицилія. Вперше прокинувшись більше як півмільйона років назад, ця палаюча гора не дає спокою і за останні 600 років задокументували 140 вивержень. Тепер на горі вирощують виноград через чудову плодоносність осипаних попелом ґрунтів.

Хваннадальсхнукюр

Hvannadalshnúkur
Вулкан Хва́ннадальсхну́кюр − найвища точка Ісландії і найбільший діючий вулкан острова. Вивергався двічі: у 1362 р. і знищив цілий район і з серпня 1727 по травень 1728 років, внаслідок чого загинуло три людини.

Гекла

Hekla
Гекла − один з найвідоміших вулканів Ісландії і один з найбільш діючих. З часів освоєння цих земель спостерігалося 20 вивержень, останнє у 2000 році. Колишні жителі вірили, що вулкан − це ворота до пекла.

Тейде

TeideВулкану Тейде близько 5 мільйонів років, знаходиться він в Іспанії і являється її найвищою точкою. Також вулкан займає третє місце за розміром у світі.

Демавенд

damaved
З найвищою точкою Ірану, вулканом Демавенд пов`язано багато легенд. За переказами магів, у цьому вулкані був ув`язнений Біварасб і дим ,що йде з вулкану − його дихання.

Фудзіяма

fudziyama
Найпрекрасніша гора Японії − Фудзіяма являється місцем паломництва вірян, вираженням краси природи і надзвичайно популярним місцем відпочинку туристів. За японською буддиською легендою Фудзіяма утворилася за одну ніч 2300 років тому, коли розірвалася земля і утворилося озеро Бала, а з залишеної на поверхні землі утворився вулкан. Але науковці з цим не погодилися, оголосивши результати дослідження.

Фудзіяма дійсно знаходиться на розломі земної кори, але їй 10 000 років. Перше виверження відбулося у 800 році н.е. Кожен рік на чарівний сплячий вулкан підіймається 400 000 чоловік. У підніжжя гори стоїть Великий храм Хонгу Сенген, якому майже 2000 років. В цьому храмі і знаходиться документ, що підтверджує, що гора Фудзіяма належить господарям храму.

Фако

fako
Протилежністю задумливій Фудзіямі є активний вулкан Фако в південно-західному регіоні республіки Камерун, що в Африці. Останнє на сьогоднішній день виверження відбулося у 2000 році.

Попокатепетль

popo
Вулкан Попокатепетль знаходиться в Мексиці і огорнутий багатьма легендами. За однією з них хоробрий воїн Попокатепетль покохав красуню Істаксіуатль, але вона, будучи найгарнішою, назначалася жертвою богам.

Попокатепель визволив свою кохану, вбивши усіх воїнів що її охороняли, але останній з них влучив отруйною стрілою по дівчині і та загинула. Тоді, розбитий горем воїн, відніс її далеко в степ і попросив богів накрити її землею. Тепер стоїть вулкан Попокатепель, охороняє сон своєї коханої.

Підготувала Шевченко Олена

Top