Ви тут
Головна > Техно > Найбільший двигун у світі

Найбільший двигун у світі

Завдяки Енциклопедії Корисного ви вже знаєте багато цікавого про двигуни внутрішнього згоряння. А сьогодні ми розкажемо про найбільший двигун у світі, який виготовляється на заводі Wartsila у Фінляндії. Найбільші у світі двигуни встановлюються на гігантські кораблі — контейнери і танкери.

Wartsila виробляє лінійку рядних двотактних дизелів з турбонаддувом RTA96-C, які відрізняються лише кількістю циліндрів. Один циліндр найбільшого двигуна має діаметр 0,960 метра, а хід поршня – 2,500 метра. Загальний робочий об’єм такого циліндра виходить величезним – близько 2 тисяч літрів. З таких модулів збираються 8-ми та12-циліндрові двигуни.

Однак рекордним є 14-циліндровий двигун. Його можна сміливо називати найбільшим у світі дизельним двигуном внутрішнього згоряння. Вага двигуна Wartsila-Sulzer 14RTA96-C складає цілих 2300 тонн, з яких 300 тонн припадає на колінвал. Довжина двигуна – 26,7 м., а висота – 13,2 м.
Потужність монстра становить 108,920 к.с., а сумарний робочий об’єм найбільшого двигуна у світі становить 25 480 літрів.

Живиться найбільший двигун у світі не звичайним бензином чи дизельним паливом, а низькоенергетичним важким моторним паливом яке за консистенцією схоже на мазуту.

Wartsila-Sulzer не лише найбільший двигун у світі за розмірами і потужністю — він, також, має рекордний коефіцієнт корисної дії, який складає 50%, – жоден інший серійний двигун не може похвалитися таким ККД.

Цікаво, що в компанії вже розробляють 18-циліндровий мега-двигун, який має усі шанси стати найбільшим двигуном у світі.

Comments are closed.

Top