Ви тут
Головна > Світ > Найбрудніші міста світу

Найбрудніші міста світу

Дзержинськ

Погодьтеся, кожен з нас неодноразово нарікав на забрудненість рідних міст чи сіл в яких живимо. Але не так все погано. Звісно, якщо порівнювати з представниками Топ-10 найбрудніших міст світу, жителі яких потерпають від екологічної катастрофи, що сформувалась навколо них. Звісно до цього призвели самі ж люди.

Тому, ознайомившись з цими містами, задумайтесь, до чого призводить порушення екологічної рівноваги техногенним розвитком і як це можна зупинити.

10. Дзержинськ (Росія)

Тож десяту сходинку рейтингу бруднуль світу зайняло місто Дзержинськ. Саме тут сформувалась найбільша не тільки в країні, а й на континенті концентрація відходів хімічної промисловості. Адже в Дзержинську на даний час функціонує близько 100 підприємств даної галузі, які щодня всі разом забруднюють навколишнє середовище.

9. Ліньфень, провінція Шансі (КНР)

Дев’яте місце посіло місто, яке перебуває в постійному смозі від промисловості – Ліньфень. Саме численні вугільно-видобувні шахти та заводи по переробці вугілля перетворили це місце не тільки на паливний центр, а й на екологічно небезпечне місто.

8. Нью-Делі (Індія)

На восьмому місті опинився Нью-Делі. Через величезну кількість населення місто потерпає від великої концентрації шкідливих газів у повітрі. Також, ньюделійців дратують постійні проблеми з водою. Адже через погані комунікації та погану систему очищення вода завжди дуже брудна, небезпечна для використання в господарських цілях.

Нью Делі

7. Москва (Росія)

Сьоме місце зайняла Москва. Багатомільйонна столиця Російської Федерації теж опинилась в даному рейтингу. Все це через її перенаселення та загазованість повітря.

6. Мехіко (Мексика)

Шосту сходинку посів Мехіко. Якщо порахувати, то за рік мешканці столиці Мексики можуть спокійно та безпечно вдихати повітря лише 30 днів. Адже більшість часу страшне загазоване повітря давить на людей і завдає їхньому здоров’ю непоправної шкоди. Все це через велику кількість автомобілів. Статистичні дані вражають: за рік помирає в Мехіко близько 100 000 жителів!

5. Дакка (Бангладеш)

Дакка посіла п’яте місце в Топ-10 найбрудніших міст світу. Вся екологічна проблема цього міста в забрудненості вод річки Ганг та відсутності спеціальної очисної системи, яка б впоралась з такою концентрацією бруду в найбруднішій річці на Землі. Тож багатомільйонне населення щодня страждає та чекає на чисту воду.

4. Дар-ес-Салам (Танзанія)

На четвертій сходинці – Дар-ес-Салам. В цьому місті все просто: немає місць для утилізації та заводів для переробки побутових відходів. Тож сміття просто валяється на вулицях та на полях, гниє і виділяє шкідливі пари, які отруюють мешканців міста.

3. Каїр (Єгипет)

Трійку лідерові відкриває Каїр. Тут все змішалося… І загазованість, і вихлопні гази, і жаркий клімат. Саме клімат вносить велику лепту в екологічний стан міста. Так, норми перевищують світові стандарти від 10 до 100 разів залежно від місця.

2. Буенос-Айрес (Аргентина)

На другому місці – Буенос-Айрес зі своїми 18 мільйонами жителів, які після кожного дощу потерпають і страждають через відсутність прісної чистої води. А дощить майже кожного дня. Все це через погано функціонуючу систему, яка здійснює дренаж дощової води. Так, брудна вода із хмар постійно забруднює питну воду, до того ж постійно підтоплюючи вулиці міста.

1. Пекін (КНР)

І найбруднішим містом у світі визнали Пекін. Тут теж проживає близько 18 мільйонів жителів. І економічний розвиток, який притаманний Китаю зараз, спричинив величезну кількість автомобілів на дорогах столиці Піднебесної. Саме тому концентрація життєво небезпечних речовин в повітрі перевищується в 5 разів. Пекін можна назвати “техногенним” туманним альбіоном – більшість пекінців не виходять з дому без захисної пов’язки.

Тож техногенна еволюція призводить до фатальних наслідків. Тому ми повинні задуматись і почати діяти, поки не буде запізно.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top