Ви тут
Головна > Світ > Найдієвіші способи покращення пам’яті

Найдієвіші способи покращення пам’яті

Drawing«Щось із пам’яттю моєю сталось» − найпопулярніша скарга не тільки людей старшого та літнього віку, а й молоді. Пропоную розібратися з проблемою забувак та розглянути декілька способів покращення пам’яті.

Розрізняють короткострокову та довгострокову пам’ять. Перша є тимчасовим сейфом для зберігання інформації і перепустковим пунктом до резиденції довгострокової пам’яті; гідом, який веде інформацію з пункту А в пункт Б, є оперативна пам’ять.

Отже, пропонуємо вашій увазі найбільш дієві способи покращення пам’яті.

Рух для покращення пам’яті

По-перше, більше рухайтесь, бо життя – це рух. Рух покращує кровообіг в головному мозку, та активізує психічні процеси, що забезпечують процеси опрацювання інформації. Тож танцюйте, займайтесь спортом або ж просто більше ходіть пішки. Займайтесь рукоділлям: вишивання хрестиком, бісером, плетіння, квілінгом. Такі вправи активізують пам’ять і роботу головного мозку в цілому. Оточуйте себе ароматами ефірних масел, які стимулюють процес запам’ятовування, наприклад, лимонним, м’ятним або розмариновим тощо.pamiat

Асоціативне мислення

По-друге, для покращення пам’яті зосереджуйтесь на запам’ятовуванні, намагайтесь робити проекції на своє життя, згадуйте власні приклади, які допоможуть вам асоціювати інформацію, яку намагаєтесь запам’ятати. Забувши щось, не поспішайте знайти це в словничку, в Інтернеті, в зошиті чи деінде, відшукайте це в своїй голові! Напружте пам’ять і все вийде.

Читання як спосіб покращити пам’ять

По-третє, читайте більше художньої літератури, після прочитання записуйте коротко сюжет та імена головних героїв в блокнотик, перечитуйте написане та відновлюйте в своїй пам’яті. Вчить улюблені вірші напам’ять, якщо вірш завеликий – розбийте його по частинкам, наприклад, щодня запам’ятовуйте по чотири рядочки і в кінці тижня можна похизуватись друзям чи батькам. Вивчайте іноземні мови – щонайменше десять слів в день, знайдіть в мережі слова улюбленої пісні, випишіть на кольорові картки незнайомі слова і на дискотеці зможете сміливо підспівувати зарубіжні хіти.

Можете назавжди забути про зубріння, якщо таким чином готуватись до контрольної чи до іспиту, то краще не витрачати марно час і не готуватись взагалі. Максимум куди доведе такий метод – до оперативної пам’яті, а це дуже ненадійний товариш в такій справі. Не забувайте, під лежачий камінь вода не тече! Отже, не лінуйтесь і працюйте над своєю пам’яттю. Допоможіть їй сьогодні, а вона завтра допоможе вам!

Top