Ви тут
Головна > Світ > Найдорожчі художники світу

Найдорожчі художники світу

Історії про художників, які творили майбутні шедеври мистецтва в умовах крайньої нужденності, викликають цілий спектр емоцій − від співчуття і жалю до захоплення відданістю улюбленій справі.

Сучасні колеги Поля Гогена, Вінсента Ван Гога і Яна Вермера навіть заради загострення проявів таланту уникають межі безгрошів’я, плекаючи надію на всесвітню славу і величезні гонорари за свої доробки. Сьогодні ми поговоримо про найдорожчих художників світу.

Сміливець Демієн Герст

damien-hirst-skulls-620Мільйонами обчислюються суми від продажів робіт Демієна Герста, одного із найвідоміших та найдорожчих митців сучасного світу. У 2008 році в обмин агентів та посередників геній самотужки виставив на Sotheby’s 223 власних творінь. За один день з молотка пішли  56 картин. Найдорожчим лотом стала інсталяція «Краса назавжди в моїх думках, або Золотий телець». За неї віддали 18,5 мільйонів доларів а загалом Герст виручив за свої роботи нечувану суму у $ 200 000 000.

Вкупі із талантом від Бога Герст застосовує і свою бізнес-стратегію, основу якої складають самостійність і амбіції. Революційні за духом твори Демієна Герста, особливо його інсталяції на тему тварин, та й сама персона автора за своєю сутністю, є викликом традиційному образотворчому мистецтву, то ж часто піддаються лихослів’ю і саркастичному пародіюванню.

Так Еухеніо Меріно, будучи конкурентом Демієна, представив роботу «Самогубство Герста». На щастя, об’єкт його натхнення відреагував здоровим гумором. До слова, нещодавно кияни і гості столиці   мали змогу доторкнутись до таланту арт-сучасника. 25 квітня 2014 року в PinchukArtCentre пройшла ретроспективна виставка Демієна Герста «Реквієм» , в якій було представлено більше 100 робіт. Своєю метою Герст називає продовження роботи передусім заради того, щоб не опинитися в ситуації, коли всі твори продані.

Те, що творча спадщина Гогена, Ван Гога, Пікассо була достойно оцінена тільки після смерті авторів, може наштовхнути на думку, що такою є доля істинних геніїв, однак мистецький простір XXI століття свідчить, що художнику зовсім не обов’язково вмирати для того, щоб колекціонери правили за арт-об’єкти  мільйони доларів.

Позитивний арт Такаші Муракамі

takashi_murakamiНехарактерну для мистецького світу істину власним досвідом довів Такаші Муракамі − ще один з найбільш затребуваних сучасних художників, який пояснює свій успіх тим, що його роботи зроблені з усмішкою і творились задля  викликання цієї усмішки.  У 2008 році скульптура Такаші Муракамі «Мій самотній ковбой» пішла з молотка на  Sotheby`s за 15,2 мільйонів доларів. Велика кишеня художника і скульптора  зі світовим ім’ям не призвела до жорстокосердності і цинізму. Кошти від одного із аукціонів у Нью-Йорку Муракамі спрямував на допомогу постраждалим від японського землетрусу і цунамі у 2011 році.

Конвеєр Джеффа Кунса

Jeff-KoonsДо японського проекту  приєдналися вищезгаданий Демієн Герст і ще один високооцінений творчий діяч Джефф Кунс, якого прославила пристрасть до кітчу, особливо в скульптурі. Зараз роботи Джеффа Кунса входять до переліку найдорожчих мистецьких творів, а велика слава прийшла до нього у 80-тих роках минулого століття. Цей виток популярності став рушієм для майстра.

Створивши студію-завод в нью-йоркському Сохо, Кунс спромігся поставити плоди свого натхнення на конвеєр. Спочатку під його керівництвом працювало більше трьох десятків творчих одиниць. Кожна людина під началом Джеффа Кунса відповідала за окремі деталі скульптури чи то інсталяції. Через невеликий проміжок часу Кунс розширив своє арт-виробництво і штат співробітників до 135 членів, очоливши Jeff Koons LLC і створивши у буквальному сенсі фабрику сучасного мистецтва.

Роботи Джеффа Кунса бажані на усіх торгах. За скульптуру «Собака з повітряних куль (Помаранчева)» аукціонному дому в Нью-Йорку вдалося виручити 58 млн доларів. «Помаранчева» − не єдина «повітряна собака» Кунса, їх в нього налічується аж 5, однак цю було продано найвигідніше.

Комерційні успіхи сучасних митців, рівно як і їх творіння, зміст яких подекуди виходить за межі традицій і навіть етики, можуть викликати у глядача як обурення, так і напад захоплення. Одначе сучасне мистецтво, втім, як і мистецтво взагалі, не окреслюється чітко визначеними рамками і канонами, а манеру творчості вже згаданих вікопомних Поля Гогена і Вінсента Ван Гога людство теж не спромоглось оцінити і порозуміти одразу.

Підготувала Олеся Товт

Top