Ви тут
Головна > Техно > Найдорожчий фотоапарат

Найдорожчий фотоапарат

Фотокамера Leica 0 була продана на аукціоні WestLicht в Австрії за 2,9 мільйона доларів. Покупець унікального фотоапарата, колекціонер з Європи, побажав залишитися невідомим.

Титул «найдорожчий фотоапарат» протягом останніх кількох років передається спадково саме апаратами Leica 0, випущеними в кількості 25 примірників у 1923 році.

Камера, яка встановила новий рекорд була сьомою з цих 25 камер. Створені вони були в якості прототипу для новаторської Leica, яка виявилася першим комерційно успішним компактним фотоапаратом для 35-міліметрової плівки. На сьогоднішній день в приватних колекціях збереглося всього 12 камер Leica нульової серії.

Перші фотоапарати Leica 0 завдячують своїй появі простому інженеру Оскару Барнаку, який, будучи пристрасним фотографом, страждав на астму і мріяв про легкий компактний фотоапарат для того щоб його можна було носити з собою.

Побачивши потенціал 35-мм плівки, Барнак зайнявся розробкою прототипу для камер Leica в 1908-1923 роках. Це саме він змінив пропорцію кадру для фотоапаратів з вертикальних 18х24 на горизонтальні 24х36.

Після того як Оскар приніс ідею своїм босам, було створено 25 камер 0-серії для внутрішніх тестів, з метою з’ясувати, чи дійсно інші фотографи приймуть новий формат. І хоча прототип отримав неоднозначний прийом, компанія ризикнула і випустила 1000 одиниць Leica A.

Камера поступила у продаж у 1925 році і вже до 1932 року було продано близько 90 тисяч камер Leica. До сьогодні ця німецька компанія залишається одним із провідних виробників фотокамер у світі.

Top