Ви тут
Головна > Світ > Найекзотичніші породи собак

Найекзотичніші породи собак

mastyfСобака, перший представник тваринного світу з приручених людиною, від самого початку товаришування допомагав людині впольовувати дичину, оберігав оселю тощо. Від тих подій 20-ти тисячолітньої давнини багато що змінилось і тепер поряд із тим, що чотирилапі і далі вартують спокій людей, несучи службу в міліції і на кордонах, деякі породи стали просто окрасою інтер’єру і можливістю завдяки екзотичній породі підкреслити статус і спосіб життя господаря.

З-поміж понад тисячі порід собак, які різнять їх за екстер’єром, розмірами, характером, є дуже незвичні особини. За схожість на мавп зоологи виділяють породу аффенпінчер. Це маленький кімнатно-декоративний собака, який вже у  XVII столітті вправно впольовував щурів.

Головою ягняти і серцем лева природа і селекціонери нагородили бедлінгтон-тер’єра, відзначаючи, що це вельми делікатний і охайний, майже аристократичний пес. Бедлінгтон-тер’єри з’явились на світ початку XIX століття. У давні часи вони були вправними полювальниками на дрібного звіра − лисиць, борсуків, ласок, видр, зайців і кролів. Одначе зараз володарі розплідників відгукуються про них як про дратівливих і запальних особин.

Поважність неаполітанського мастифа викликає неабияке захоплення в людини, а от про безліч шкіряних складок говориться як про кумедне явище. Неаполітанський мастиф може на рівні генетичної пам’яті відчувати дух боїв гладіаторів, оскільки є прямим нащадком давніх бойових собак, які брали участь у битвах і цькуванні диких звірів на аренах Стародавнього Риму.

Ще одного собаку, дещо меншого за попередньо згаданого розмірами, впізнають за складками шкіри. Це шарпей, морда якого робить тварину схожою на бегемота, а як тільки-но цей собака роззявить пащу, то можна помітити синій твердий язик.

Премію за складність вимови назви породи могли б присудити мексиканському голому собаці ксолоітцкуінтлі. Окрім незвичного найменування назви цей собака може похизуватись неординарним виглядом і веселим характером. Здавна вважається, що перебуваючи у компанії ксолоітцкуінтлі, його господар менше хворіє.

Одним із найбільших собак у світі зі зростом у холці понад 80 см вважається комондор. Цю угорську вівчарку порівнюють із шваброю, якою у побуті користуються господарки. Виною такому непоетичному порівнянню довге біле хутро комондора, що згортається у шнурки. Втім, ця, здавалося б незручність, не заважає комондору бути королем серед порід угорських білих пастуших собак.

bergamskaya-ovcharkaХутро, що нагадує риб’ячу луску, виділяє з-поміж решти порід бергамаско. Це ще один представник собачого світу, призначений допомагати людині пасти худобу. До найрідкісніших порід у світі кінологи відносять породу чинук, яку на початку XX століття вивів американець Артур Уолден, який постав собі за ціль отримати підвид собаки, що за швидкістю перевершував би хаскі. Порода, що її у результаті отримав Уолден, була названа на честь невтомного собаки Чинука.

Антарктична експедиція, в яку відправився адмірал Берд, була оснащена упряжками чинуків, при чому на кожного собаку у в’язанці припадало понад 150 фунтів вантажу. Звично вважати, що собаці сама природа веліла попереджати про небезпеку чи сповіщати про радість гавканням, але на екзотичну породу бассенджі це загальне правило не розповсюджується. Одна із найдавніших порід собак походить з африканського Нілу і окрім бассенджі цих собак знають як конго-тер’єр і навіть ням-ням-тер’єр. Замість гавкання ці собаки воліють гарчати і верещати а те, що бассенджі доглядають свій туалет на кшталт кішок, не зважає їм вважатись одними із найвірніших друзів людини.

Підготувала Олеся Товт

Top