Ви тут
Головна > Світ > Найекзотичніші птахи світу

Найекзотичніші птахи світу

Кетцаль
Кетцаль

Птахи – найкрасивіші з тварин. Посперечатися з цим важко. Вони барвисті, співучі, горді та милозвучні. Ось короткий список найекзотичніших та найкрасивіших птахів світу:

1) Різнокольоровий лорикет мешкає в Австралії, східній Індонезії, Папуа-Новій Гвінеї, Новій Каледонії, у Вануату (Меланезія), на Соломонових островах. Дощові ліси, берегові чагарники, лісові масиви – середовище існування цих птахів. Тільки досвідчений дослідник може відрізнити самця від самки. Багатобарвність «шубки» птаха робить його володарем титулу «Найекзотичніший птах».

2) Кетцаль з осяйним забарвленням водяться в гірських тропічних лісах Центральної Америки. Живляться птахи комахами, ящірками, фруктами та деякими іншими невеликими тваринами. На жаль, Кетцаль, якого по праву багато хто вважає найкрасивішим птахом, є вимираючим видом у Гватемалі та деяких інших країнах Центральної Америки.

3)  Американський боривітер поширена від Канади до Фолклендських островів – на всій Західній півкулі. Сірий, коричневий, світло-жовтий роблять пташку однією з найвитонченіших маленьких хижих пернатих.

4) Золотого (Китайського) фазана, родом з Китаю, нині розводять і в інших країнах, наприклад, у Великобританії. Середовище його існування – гірська місцевість на заході Китаю. Яскрава незабутня золота «голівка», строката «грива» та ясно-червоне забарвлення всього тіла виділяють птаха серед інших.

Райська танагра
Райська танагра

5) Райська танагра з яскраво-зеленою мордочкою, блакитною грудкою та синьо-фіолетовим підборіддям мешкає в східній Колумбії, Болівії, Бразилії.

6) Атлантичний глухий кут – один із символів канадських провінцій Ньюфаундленд та Лабрадор. Свою назву пташка отримала через надмірну довірливість. Мешкає на берегах північної Атлантики. Харчуються птахи дрібною рибою, морськими безхребетними, кальмарами, ракоподібними.  Кумедний вид птахів ще називають «клоунами океану» або «морськими півнями».

7)  Павич відомий своїм яскравим хвостом у вигляді «очей» червоного, синього та інших відтінків є одним із найкрасивіших птахів, відомих кожному. Павичі можуть так нахилити свій хвіст, що він буде проходити через їхню спину та торкатися землі по обидві сторони від птаха.

8)  Малий гіацинтовий ара досягає 70-75 см у довжину і має вагу біля 950 гр.  Це один із найрідкісніших видів ара з металево-синім забарвленням з ледь помітним відтінком зеленого, з маленькою жовтою плямою на дзьобі.

9)  Каліфорнійський кондор – представник сім’ї американських грифів. Найбільший сухопутний птах на півночі Америки.

10)  Вінценосний журавель водиться в Західній та Східній Африці. Відомі своїм «танцем залицяльників»: знаки головою, стрибки, перебігання, свисти.

11)   Мандаринка відома не тільки своєю яскравою зовнішністю,а й тим, що мешкає на деревах. Поширені в Росії, Китаї, Японії, Кореї та в Тайвані. Виділяє серед інших качок мандаринку голос – він більше схожий на свист. Полювання на неї заборонено.

Підготувала Аліна Онищук

Top