Ви тут
Головна > Світ > Найкоротша війна в історії

Найкоротша війна в історії

Найкоротша війна в історії, відбулася 1896 року між військами британської армії і державою Занзібар. Занзібар, який сьогодні входить до складу Танзанії, здобув незалежність лише у 1861 році. А вже через 29 років в 1890 році, Занзібар, чия площа становила трохи більше півтори тисячі квадратних кілометрів, був окупований Великобританією.

У 1896 році в Занзібарі стався переворот: новий султан Халід бін Баргаш захопив владу в державі, скориставшись підтримкою німців. Англійський уряд пред’явив султану ультиматум: якщо бін Баргаш не зречеться престолу, англійські війська почнуть бойові дії. Саме з цієї події  і почалася найкоротша війна в історії.

Султан не злякався англійських погроз: зібравши армію майже в три тисячі солдатів, розмістивши єдину гармату на єдиному човні, який і військовим не можна було назвати, армія Занзібару виступила назустріч англійським кораблям. Звичайно ж, шансів у занзібарців не було жодних: по закінченню терміну ультиматуму, англійські військові кораблі відкрили вогонь по берегових укріпленнях – почалася найкоротша війна.

Човен султана під назвою «Глазго» вистрілив у відповідь, але моментально був потопленим. Загалом найкоротша війна в історії тривала 38 хвилин, після чого був зруйнований флагшток із прапором Занзібару. Винуватець найкоротшої війни в історії султан Халід бін Баргаш зник у німецькому посольстві.

Султанат Занзібару втратив у цій найкоротшій війні більше п’ятиста солдат убитими, з британської сторони лише одна людина була поранена. За результатами найкоротшої війни в історії Занзібар залишився англійською колонією аж до 1963 року.

Top