Ви тут
Головна > Світ > Найкрасивіші фестивалі Японії

Найкрасивіші фестивалі Японії

Японія − країна вражень та емоцій, тут поєднується чаруюче цвітіння сакури з численними фестивалями, які відбуваються чи не весь цілий рік. І це дійсно так, адже офіційних фестивалів в Японії близько 200, але традиційно японських, коріння яких сягає тисячі років, більше тисячі. Тому, тільки закінчиться один, то почнеться інший. Буває, що декілька фестивалів у різних куточках країни відбуваються одночасно. Ну тоді потрібно тільки “розірватись”, щоб побачити все. Отже, сьогодні мова піде про найкрасивіші фестивалі Японії.

Серед всієї різноманітності японських фестивалів є і ті, які не цікаві для туристів з тієї чи іншої причини. Іноді це через релігію. Тож, потрібно обрати найцікавіші та найфеєричніші фестивалі для відвідування.

kanto_matsuriЯпонський фестиваль ліхтариків Канто мацурі

До таких відносять Фестиваль ліхтариків (Канто мацурі), який проходить 4-7 серпня, в регіоні Тохоку (північно-східна Японія). Зародився цей видовищний фестиваль ще у 18 столітті. Але обставини, при яких це відбулося, були не зовсім веселими. Адже, в той час японці страждали від голоду та хвороб, а Канто був для знедолених людей з вірою в серці справжній святом, під час якого вони молилися за своє здоров’я, благополуччя та довге життя, а особливо японці просили у вищих сил гарного урожаю.

Для цього виробляли спеціальні конструкції з бамбука, на які вішали ліхтарики як символ рисового початку. Зараз це вже урочиста хода з величезними поверхами з ліхтариків, у якій приймають участь 300 чоловік, а приїжджають подивитись більше 3 тисяч. Проводиться Канто ввечері, коли стемніє. Адже саме тоді можна насолодитися всією красою ліхтариків та теплотою, яку вони виділяють як фізично, так і візуально.

tanabataФестиваль закоханих Танабата

Не менш грандіозний − фестиваль закоханих Танабата. Відбувається він з 7-10 серпня в місті Сендайу вигляді урочистої ходи з величезними стовпами з різнокольоровими стрічками. Для чого все це? Ті різнокольорові стрічки − бажання людей, які відвідали фестиваль. Стовпи бажань сягають десяти метрів, а форма найрізноманітніших варіантів.

Існує навіть конкурс на найоригінальніший атрибут фестивалю. Чому фестиваль закоханих? Саме молодь найбільше любить цей фестиваль, адже на стрічках записують свої мрії і бажання, звісно, в любовному напрямку. Вони пишуть хоку присвячені коханню і з нетерпінням чекають на здійснення заповітних мрій.

Сніговий фестиваль у Японії

snigivyj_festТретій найкрасивіший фестиваль − Сніговий. Це молодий, нещодавно започаткований фестиваль снігових та льодових скульптур. А розпочали цей дивовижний фестиваль звичайні школярі, зліпивши на головній вулиці міста декілька скульптур.

Місцевим дуже сподобалася ця затія і вони самі приєдналися. А вже після зимової олімпіади, яка відбулася в 1972 році в місті Саппоро, Сніговий суто японський фестиваль перетворився на всесвітньо відомий та найбільш відвідуваний. Адже кожного року до міста приїжджають більше 3 млн туристів з усіх країн, частина з яких ще й беруть участь.

Щоб створити снігову красу, спочатку виробляють блоки з утрамбованого снігу, а вже потім майстри розпочинають свою роботу. Під час Снігового фестивалю також проходять численні концерти та виставки.

Тож, не втрачайте нагоди, обирайте улюблений фестиваль та гайда до Японії, до нових вражень та відчуттів!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top