Ви тут
Головна > Світ > Найкрасивіші фортеці України

Найкрасивіші фортеці України

Територія сучасної України була в складі різних держав, однак стратегічно важливе розташування змушувало будувати в різних регіонах захисні споруди. Тому в Україні є багато замків, цитаделей та фортець.

Стосовно останніх, ми обрали п’ять із них, які варто побачити кожному.

1. Замок Паланок (Мукачеве, Закарпатська область)

Ще здалеку при в’їзді до Мукачевого видно Замкову гору – згаслий вулкан із величним замком на ній. Це – Паланок, колиска угорської знаті. Коли саме звели найперший замок, історики сперечаються давно, однак згадка про нього є в документах 11 століття.

2. Аккерманська фортеця (Білгород-Дністровський, Одеська область)

Найбільша фортеця України, її площа перевищує 9 гектарів. Збудована в 10-13 століттях, вона складалася із чотирьох менших фортець, обнесених високим муром, та до нашого часу збереглися лише три.

3. Хотинська фортеця (Хотин, Хмельницька область)

Входить до сімки чудес України. Ця фортеця – свідок розквіту Галицько-Волинського князівства, адже спершу її звели саме в 13 столітті. Та після численних руйнувань її доводилося відбудовувати заново, адже будівля захищала державу від набігів орди.

4. Меджибізька фортеця (Меджибіж, Хмельницька область)

Велична фортеця Поділля зараз перебуває в аварійному стані. Однак навіть зруйновані стіни свідчать про колишню велич. “Білий лебідь”, як його колись називали, відбудували на основі більш старого замку в 16 столітті.

5. Підгорецький замок (Підгірці, Львівська область)

Коли стоїш під мурами цього замку, здається, що ти не в Україні, а десь в Парижі, бо й справді –архітекторами його були французи. Споруджений на місці зруйнованої твердині, палац в Підгірцях манить туристів, хоч і перебуває зараз в аварійному стані. Якщо ви уважний глядач, то впізнаєте його стіни в радянському фільмі про мушкетерів та в екранізації “Потопу” Єжи Гоффмана.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top