Ви тут
Головна > Світ > Найкрасивіші міста Німеччини

Найкрасивіші міста Німеччини

Мюнхенський пивний Oktoberfest, свято піротехніки в Кельні, книжковий ярмарок в Франкфурті – у Німеччині не бракує розважальних заходів світового масштабу, а кожне зі свят має унікальні традиції.

В сукупності ці заходи надзвичайно полярні за тематикою та наповненням, а міста, що різняться одне від одного культурою, побутом і звичками мешканців, у яких вони проводяться,  визнано найкрасивішими містами в Німеччині.

Бремен
BremenНазва німецького портового міста Бремен, що входить до складу однойменної федеральної землі, завдяки старанням братів Грімм відома чи не кожному школяреві або й дошкільняті. Про героїв казкарів, бременських музикантів, тут нагадують статуї, сувенірна продукція із зображенням осла, собаки, кота та півня. Одначе казкових персонажів можна не лише побачити, але й почути, вкинувши монетку у Бременську діру − незвичайний каналізаційний люк на Ринковій площі поблизу  будівлі  Парламенту.

Як реакція на дзвін металу у відповідь лунає голос одного з бременського квартету: рев осла, нявкання кота, гавкіт собаки або  кукурікання півня. Усі гроші, вкинуті до «казни» музикантів перераховуються на потреби нужденних мешканцям Бремена. Також місцеве населення радо демонструє гостям Ратушу, внесену до Світової спадщини ЮНЕСКО, і пропонує помилуватись скульптурою лицаря Роланда. Предтеча сьогоднішній статуї була зроблена із дерева і  згоріла в 1366 році, а новий символ вільного міста постав навпроти Бременського собору в 1404 році. Саме з німецького Бремену традиція встановлювати скульптуру лицаря із мечем, що символізує незалежність, поширилася по  всій Європі.

Знаменитий Бремен і своєю  набережною Шлахте, прогулюючись по якій гості міста і тутешні завсідники не оминають музеїв та ресторанів, облаштованих у пришвартованих кораблях.

Гамбург

hamburgНадзвичайно цікавим за своїм побутом є найбільший морський  порт країни Гамбург. Місто, що за величиною поступилось першістю тільки Берліну, з’явилось у 808 році, коли на берегах Ельби, стараннями імператора Карла Великого, постала фортеця Хаммабург.

Поряд із портовою та торгівельною приналежністю Гамбург не втратив природної краси. Архітектура міста багата на чудові пам’ятки епохи Ренесансу, також багато готики і експресіонізму. Про високий культурний розвиток гамбуржців свідчить велика кількість музеїв і театрів. Звичний для європейців поділ центру міста на «старе» (Альтштадт) і «нове» місто  (Нейштадт) дозволяє легко зорієнтуватись у пошуку Ратуші 1886-1887 років, у якій зараз знаходиться мерія та сенат, низки церков-кірхе, оперного театру.

Мешканці Гамбурга і понині намагаються притримуватись гасла міста «Свободу, якої домоглися для нас наші предки, гідно нехай з честю зберігають нащадки», а тим, хто мріє про повернення до Гамбурга, радять одним кидком укласти монетку  на верхівку однієї із свай в районі портових складів.

Гейдельберг

Heidelberg-citypageОсвітнім центром Німеччини по праву вважається Гейдельберг. Саме в цьому місті у федеральній землі Баден-Вюртемберге знаходиться найстарший в Німеччині університет. На вулицях Гейдельберга і зараз повно студентства, а завдяки високій чисельності молоді Гейдельберг, що розлігся на березі ріки Некар у підніжжі Оденвальду, зажив репутації романтичного міста.

Мільйонів туристів, що за рік навідуються до Гейдельберга, приваблює можливість відвідати замок на 70-тиметровій висоті і пройтися живописними вуличками до мосту Альте-Брюкке.

Віднедавна околиці Гейдельберга називають стоянкою давньої людини, оскільки в селищі Мауер археологи знайшли щелепу людини, яка проживала тут 600 тисяч років тому.

Карлсруе

Karlsruhe_Innenstadt_01Історія міста Карлсруе, що розташоване у федеральному окрузі Баден-Вюртемберг, веде лік від 1715 року. Кажуть, що засновник міста Карл III Вильгельм побачив майбутнє обличчя населеного пункту уві сні і начебто йому наснилась і назва міста Карлсруе, яку перекладають як «Карлова тиша». Вулиці міста, а їх 32, променями розходяться від палацу Карлсруе в стилі бароко.

Засновник не захотів аби місто оточували міцні стіни. Всеосяжний дух свободи було підкріплено у 1818 році, коли в Карлсруе була прийнята Баденськая конституція, а за 4 роки ще й зведено першу у Німеччині будівлю для парламенту.

Самі німці, згідно із результатами дослідження 2009 року від організації BAT Stiftung, найкрасивішим містом визнали портовий Гамбург, другу сходинку рейтингу віддали столиці Баварії і господарю пивного Oktoberfest Мюнхену, а бронзу залишили Бремену, де щорічно проводиться найстаріший народний фестиваль у Німеччині Bremer Freimarkt.

Підготувала Олеся Товт

Top