Ви тут
Головна > Техно > Найкрасивіші залізничні вокзали

Найкрасивіші залізничні вокзали

В усьому світі для пересування на короткі і середні відстані люди надають перевагу залізничному транспорту. Більшість туристів також віддають перевагу залізниці. То ж не дивно, що залізничний вокзал є обличчям міста. По всьому світу є безліч вокзалів і залізничних станцій зі своїми архітектурними, технічними чи інноваційними особливостями. Сьогодні Енциклопедія Корисного розкаже вам про найкрасивіші залізничні вокзали світу.

Не дивно, що один з найкрасивіших залізничних вокзалів у світі знаходиться у Лондоні, адже перша залізниця була побудована саме в Англії. Будівля вокзалу Святого Панкраса була побудована у 1877 році. Ця старовинна споруда виконана в готичному стилі. Її архітектором став Вільям Барлоу, а найвправніші на той час ковалі Дербішир виготовили величезну металеву крівлю. Для того, щоб доставити її в Лондон у 1860 році, довелось обладнати спеціальний потяг.

Ще один вражаючий залізничний вокзал знаходиться в самісінькому центрі Нью-Йорка – на Мангеттені. Ґранд Централ Термінал (така назва цього дива архітектури) спроектований дизайнерськими групами Reed & Stern та Warren & Wetmore і був побудований у 1913 році. А у 1963 році залізничний вокзал був зарахований до найвидатніших пам’яток архітектури Нью-Йорку. Ґранд Централ славиться напрочуд великими і комфортними залами. Також він відомий як традиційне місце побачень – молодь приваблюють місцевий бар устриць та кінотеатр.

Залізничний вокзал Санта Марія Новелла у Флоренції був побудований у 1934 році в епоху Муссоліні. В той час влада приділяла значну увагу залізничному транспорту. Споруда побудована в раціоналістичному стилі з елементами дещо зміненої романської базиліки. Архітектурні форми вокзалу і сьогодні нагадують про силу і велич фашистської влади. В наші дні станцію реконструювали і привели у відповідність до вимог сучасного швидкісного руху.

Центральний залізничний вокзал Гельсінкі побудований у 1919 році, Він сповнений духом здобуття незалежності від Російської імперії. Над його створенням працював талановитий архітектор Еліль Саарінен. Вхід до вокзалу прикрашають величні статуї гігантів з ліхтарями у руках, а зсередини він схожий на лютеранський собор.


Історія Лагорського залізничного вокзалу, що в Пакистані, бере свій початок у 1862 році. Вона оповита споконвічною боротьбою мусульман, індусів і сикхів. Ця казкова споруда, по суті, є фортецею. До сьогодні збереглися залізні засуви на воротах та виступи на стінах, де колись ставили кулемети.

Споруда залізничного вокзалу в Лос-Анджелесі (Юніон Стейшн) побудована у вишуканому іспанському колоніальному стилі арт-деко у 1939 році. Авторами проекту стали Джон та Дональд Паркінсони. Приміщення цього залізничного вокзалу напрочуд комфортабельні, проте останнім часом вони пустують –- пасажири дедалі більше віддають перевагу літакам чи авто. Юніон Стейшн є відправною точкою до казкової країни Диснейленду.

Top