Ви тут
Головна > Світ > Наймальовничіші села України. ТОР-5

Наймальовничіші села України. ТОР-5

Село – це не завжди лише худоба та грядки. В минулі століття села були важливими адміністративними центрами, адже саме в них будували свої маєтки шляхта та пани. Якщо ж не женетеся за красивою архітектурою, то на ваш смак – села, які зачаровують завдяки унікальній природі.

1. Бакота (Хмельницька область)

Насправді такого села на картах офіційно вже немає. Його затопили в 1981 році, коли будували Новодністровську ГЕС. Тож тепер на місці колись мальовничого села – міні-море. І клімат тут, до речі, дуже нагадує південнокримський. А ще тут є старий скельний монастир та три джерела, які, як кажуть, приносять щастя тим, хто в них вмиється. Так і називаються: “Жіноче щастя”, “Чоловіче щастя” та”Сімейне щастя”.

2. Вилкове (Одеська область)

“Українська Венеція” – саме так називають Вилкове. І хоч дістатися до нього проблемнатично, однак воно того варте, бо де ще ви побачите, як люди ловлять рибу просто на власному подвір’ї? Замість автомобілів тут човни, а місцеві жителі вирощують виноград та полуниці.

3. Клевань ( Рівненська область)

Неповторний “Тунель кохання”, який утворився вздовж колії, манить до себе туристів в різні пори року, адже і влітку, і взимку має неповторний вигляд: дерева, які з роками сплелися у вигляді склепіння, не залишають байдужим нікого. Та майте на увазі: беріть із собою засоби проти комарів, бо з`їдять живцем.

4. Лумшори (Закарпатська область)

Декілька століть тому це селище було сильним конкурентом Карловим Варам, адже тут можна спершу “поваритися” в чані, а тоді скупатися в холодній воді гірського джерела. Однак навіть якщо вас не так цікавить оздоровлення, то завжди можна просто погуляти мальовничими Карпатами.

5. Червоноград (Тернопільська область)

Ще одне село, якого немає на карті, однак яке до цих пір існує, бо його іменем названий палац, точніше, вже його руїни. Декілька років тому одна із веж Червоноградського палацу впала, а раніше схожі будівлі були хіба у Франції чи Англії. Недалеко від палацу знаходиться Джуринський водоспад, тож мандрівка в ці краї – це гарний варіант, щоб побути на природі та насолодитися цікавою архітектурою.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top