Ви тут
Головна > Світ > Найменш заселені країни світу

Найменш заселені країни світу

Ватикан
Ватикан

Людина, яка проживає у великій країні, за усе своє життя може й не знати, якими є міста в найвіддаленіших краях, та є у світі країни, територію яких можна здолати пішки за один день. Порозуміло, що такі держави є невеликими за площею і у них живе небагато людей. Отже, сьогодні нашою темою є найменш заселені держави світу.

Незалежна територія Святого Престолу Католицької Церкви, а так називають Ватикан, розташувався на площі у 0,44 км кв. Майже усе населення Ватикану, а тут проживає близько 900 людей, є підданими Святого Престолу. На території цієї держави проживає не більше 900 осіб. Територія міста-держави, за розміром площадки для гольфу, охороняється найдавнішою (1506 р.), і найменшою водночас, армією у світі. Швейцарська гвардія складається з сотні чоловіків, а поновлена у 2002 році жандармерія зараз виконує функції поліції. У такій маленькій державі є власне радіо, яке віщає на 47 мовах і слухається в усьому світі, а ще в структурі Радіо Ватикана є телевізійний центр.

Населення Ліхтенштейну із площею у 160,4 кв. кілометра налічує приблизно 36,5 тисячі осіб, однак недаремно це князівство вважається однією із найбагатших держав, адже компаній, що зареєстровані у Ліхтенштейні, більше, аніж мешканців у ньому, а точніше − тут зареєстровано майже 74 тисячі міжнародних концернів та різного роду компаній. До Ліхтенштейну ділків вабить низький рівень оподаткування, проста реєстрація і фінансове утаємничнення.

Однією із найбагатших країн світу є Республіка Сан-Марино, менша за розмірами за Ліхтенштейн у 2,5 рази. Її територія шириться на 61 кв. кілометр, а населення Сан-Марино складає 32 тисячі людей. До слова, сан-маринці доволі молоді за віком, тобто, середній вік громадянина Сан-Марино − 39,6 роців, а більше 16% населення не досягло й 15-тирічного віку.

На відміну від заможних Ліхтенштейн і Сан-Марино, острівна держава Науру із площею у 21 км кв. не має власного капіталу і армії. Та й населенням навіть державам-карликам поступається − усього 13 тисяч мешканців, однак за деякими даними вказується цифра у 9 тисяч, вочевидь, населення Науру скорочується через малорухливий спосіб життя і нездорове харчування. Більшість з громадян Науру, 9 із 10, страждають від ожиріння, а 40% недужають діабетами.

Республіка Сейшельські Острови, найменша суверенна держава Африки, розляглася на площі понад 453 км кв. в Індійському океані на однойменних островах. У цій країні проживає до 80 тисяч мешканців, які зараз заробляють на життя, працюючи у сфері туризму, а до здобуття незалежності від Великобританії (1976 р. ) вирощували на експорт кокос, ваніль та корицю.

Сент-Кіттс і Невіс
Сент-Кіттс і Невіс

Федерація Сент-Кітс і Невіс, що розляглась на двох островах площею 261 км кв. між Північною і Південною Америкою із населенням у 50 тисяч осіб, теж підтримує економічний баланс завдяки туризму, але, окрім сфери послуг і сільського господарства, Федерацію Сент-Кітс і Невіс уподобав напівлегальний і нелегальний бізнес через можливість спрямувати гроші в офшори.

Князівство Монако, друга найменша країна у світі опісля Ватикану, має площу усього 1,96 км кв., проте є густонаселеною країною із показником у 23 660 мешканців на 1 км кв. Місцевих мешканців в Монако у 5 разів менше, аніж прибулих, а популярність князівства пояснюється донедавна особливими умовами оподаткування. Раніше такого поняття як податок на прибуток в Монако не було, що й спричинило притік не тільки капіталу, а й небідних іноземців, серед яких більшість складають заможні багатих бізнесмени і власники великих корпорацій.

Підготувала Олеся Товт

Top