Ви тут
Головна > Світ > Найменші країни світу

Найменші країни світу

vaticanНайменшою країною світу вважається Ватикан. Ця територія в самісінькому центрі Риму незалежна і навіть могутня, а належить вона Святому Престолу Католицької Церкви. Площа країни – 0,44 км2, від Італії вона відділена оборонним муром 16 сторіччя.

Найвизначнішими пам’ятками Ватикану є Площа Святого Петра, Єгипетський обеліск – колона, на вершині якої за легендою сховані останки Юлія Цезаря, Ватиканська пошта, Базиліка Святого Петра – найбільший християнський храм в Європі, Сікстинська капела – резиденція Папи Римського (раніше), над оздобленням храму працював Мікеланджело, Ватиканські сади, Ефіопський коледж, Палац Сан-Карло, ватиканський вокзал. Також країну охороняють 100 бійців – швейцарська гвардія.

Друге місце у рейтингу найменших країн світу займає князівство Монако, територія якого складає 1,96 км2. Ця країна є найбільш густонаселеною. Пам`ятки: Monaco Ville – старий квартал країни з вузенькими вуличками, чудовими ресторанами та магазинами, Океанографічний музей і Кафедральний собор. Визначною пам`яткою є Принц Палац, музей Наполеона та низка інших.

Третє місце посідає найменша острівна держава світу – Науру. Територія – 21 км2. У 1970–х роках жителі країни були найбагатшими у світі, але запаси фосфору вичерпалися і 90% території залишилися непридатними для використання. Науру славиться чудовими пляжами, рифами, затонулими кораблями і літаками ще з Другою Світової війни.

Четверта за найменшим розміром країна – Тувалу. Територія становить 26 км2. Держава складається з дев’яти коралових атолів.

На п’ятому місці знаходиться Сан-Марино. Ця держава розташована в центрі Італії. Територія – 61 км2. Це одна з найдавніших держав світу. Пам`ятки: Гуаїта – в’язниця одинадцятого століття, музей автомобілів Маранелло Россо, знамениті вежі Честа і Монтале.

Шостою серед найменших країн світу є Ліхтенштейн. Територія – 160 км2. У держави добре розвинена економіка. Пам’ятки: колоритне місто Вадуц, замок Гутенберг, каплиця Святого Петра, курорт Мальбун.

maldiviСьоме місце посідають Маршалові острови з територією 180 км2. У цій країні досі живуть за звичаями і традиціями, які практикувалися і 600 років тому.

Сейшельські острови посідають восьме місце рейтингу найменших країн світу. Територія – 217 км2. Пам’ятки: Національний морський парк, природний заповідник острів Кузін, острів Арід – єдине місце у світі, де росте лимонне дерево і багато-багато інших дивовижних пам’яток природи.

Острівна держава Сент-Кітс і Невіс опинилась на дев’ятому місці. Територія – 269 км2. Райські острови на березі Карибського моря приваблюють туристів з усіх куточків світу. Пісок деяких пляжів чорного кольору, а у кратері вулкана – прекрасне озеро.

І на десятому місці − Мальдівські острови. Територія – 298 км. Пам’ятки: Мечеть Хулхумале, Меморіальна лікарня імені Індіри Ганді, Мечеть Хукуру Міскі.

Підготувала Шевченко Олена

Top