Ви тут
Головна > Лайфстайл > Наймолодші бізнесмени світу

Наймолодші бізнесмени світу

Дастін Московіц
Дастін Московіц

Якщо ви молодий й сповнений сил, але вашого прізвища не має у рейтингу найбагатших людей планети, засмучуватись зарано. Як коханню застарий вік не завада, так і нарощуванню статків замолоді роки не перепона. У юному віці є кілька способів потрапити у ранг мультимільйонерів та мільярдерів. Сьогодні ми поговоримо про найуспішніших молодих бізнесменів світу.

Найпопулярніший спосіб, завдяки якому вдається зробити карколомний стрибок у забезпечене майбутнє − стартовий капітал батьків або щедра спадщина. Найдовший шлях до заможного статусу − заробити гроші самотужки. Виявляється, левовій частці з тих, кого авторитетне видання Forbes вже включило у свій щорічний рейтинг наймолодших мільярдерів світу у 2013 році, вдалось успішно реалізувати себе завдяки оригінальним бізнес-ідеям.

Цим молодим бізнесменам світу ще немає й 40, але їх статки обчислюються мільярдами. 3,8 $ млрд володіє Дастін Московіц. 28 річний чоловік, у минулому сусід по кімнаті Марка Цукерберга і один із ідейників Facebook, більше не працює у галузі соцмереж, але має відсоткове відрахування від прибутків. Натепер він займається благочинними проектами та їздить на роботу на велосипеді.

Дитинство хлопця не вирізнялось від решти звичайних американських хлопчаків, втім, йому вдалося успішно закінчити Vanguard High School. Реалізувати прагнення до економіки й бізнесу поїхав до Гарварду, далі доля звела його із Цукербергом, Х’юзом та Саверіном. Результат співпраці квартету − соціальна мережа, яка перевернула увесь світ.

Певна річ, засновник дивовижної інтернет-спільноти володіє більшими статками. Марку Цукербергу, якому 28 років, аналітики приписують 13,3 $ млрд. Не так давно він ризикнув своїми мільярдами, адже його благополуччя напряму почало залежати від вартості акцій компанії Facebook, але молодий бізнесмен не жаліється, справи йдуть більш ніж успішно.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг

У когорті тих, хто започаткував власну справу з легкої руки і чималого батьківського впливу можна виділити молодшого нащадка нафтового магната Дена Дункана, 30-тирічного Скотта Дункана. Коли батька не стало, молодий чоловік отримав частину трубопровідної махіни, протяжністю 50 000 км газо- и нафтопроводів. Натепер статки Скотта Дункана обчислюються у $ 5,1 млрд.

Дещо багатша і старша на один рік від молодого нафтобізнесмена Ян Хуейянь, донька засновника Country Garden Holdings. У Китаї із показником у $ 5,7 млрд заможнішої від неї жінки немає.
Титул, величезний спадок і підприємницькі таланти допомогли 12-му князю з роду Турн-і-Таксіс у віці 29 років заробити $1,5 млрд.

Наступний приклад надуспішного заробляння грошей у юному віці − Леанна Арчер. Дівчинка розпочала свою справу у галузі косметології у 9 років, а вже у 17-тирічному віці Forbes визнав пані Арчер однієї з найуспішніших бізнес-вумен світу.

Серед тих, кому немає й 40, але їх статки вже чималі й надалі примножуються, можна вирізнити Чада Херлі, розробника суперпопулярного відеохостингу YouTube. За цей сервіс Google заплатив хлопцеві $1,65 млрд. Саме йому у 2005 році прийшла думка створити для користувачів інтернету можливість вільно переглядати відеоролики. Херлі розробив інтерфейс, назву, логотип і дизайн YouTube, ну а однодумці допомогли реалізувати ці ідеї на практиці.

Слід зазначити, що мільярди уподобали молодь і дедалі більше амбіційних, підприємливих молодих людей посідають вищі щаблі багатіїв. Що це може означати? Якщо відсіяти когорту багатіїв, яким гроші для стартового капіталу чи частину бізнесу передали або залишили у спадок батьки, то можна зробити висновок, що для активної людини із чіткою метою і багажем знань немає нічого неможливого.

Підготувала Олеся Товт

Top