Ви тут
Головна > Світ > Найнебезпечніші риби планети

Найнебезпечніші риби планети

fuguМорські глибини залишаються скарбницею незвіданих таємниць навіть у нашому високотехнологічному столітті, а підводні мешканці продовжують таїти небезпеку. Деякі із представників іхтіофауни якщо не атакують, то неодмінно налякають чи викличуть нестримну відразу. Тож сьогодні настала черга дізнатися дещо цікаве про найнебезпечніших риб Землі.

Дослідники морського дна і затяті дайвери знають, із якими рибинами краще не зустрічатись. Радять не знатись із білою акулою, яка населяє усі океани планети. Завдяки специфічному непримітному окрасу, рибина довжиною більше ніж 7 метрів і вагою понад 3 тони здатна сховатись від людського ока і уваги своїх ворогів. Від трьох тисяч трикутних зубів хижачки із силою укусу 150 кг на 1 см важко врятуватись її улюбленим ласощам − морським левам, тюленям та котикам.

Страшнішою від білої акули може бути тільки тигрова акула, яка за небезпечністю і ненажерливістю наздоганяє свою сестру. Вага цієї підводної мешканки-хижачки подекуди сягає більше тони. Не менш небезпечною від крупних морських хижаків є дрібна прісноводна піранья, недарма південноамериканські індіанці прозвали її «зубатим дияволом». Рибини, завдовжки у 20-30 см, атакують свою здобич зграйками, щойно відчують запах крові, а гострі трикутні зуби піраньї та сильні щелепи здатні перекусити людський палець.

Говорячи про найнебезпечніших риб на планеті, окремої згадки заслуговують особини, що несуть загрозу не стільки велетенськими розмірами та гострими зубами, а вчиняють шкоду за допомогою сильнодіючої отрути. Мешканка морських глибин мурена, наносячи укус жертві, залишає на шкірі рвану інфіковану рану. Втім, маючи змієподібний тулуб і загалом відразливий вигляд, водна хижачка зрідка нападає першою і послуговується своїми гострими зубами радше задля оборони себе і свого помешкання.borodavchatka

За допомогою надзвичайної трутизни обороняється і морська змія. Зазвичай, від моменту її укусу до вбивчої дії отрути минає кілька хвилин. Найотрутнішою рибою у світі є «риба-камінь» або ж бородавчатка, яка мешкає уздовж узбережжя тропічних морів Індійського і Тихого океанів. Бородавчаткою її назвали через нарости, що рясно вкривають її тільце довжиною у 20 см. Через надзвичайно сильний больовий шок зустріч людини чи інших ворогів-подразників із рибою-камінь найчастіше завершується трагічно.

Не зважаючи на смертоносну дію отрути, ця небезпечна рибина є одним із улюблених делікатесів мешканців тихоокеанських країн. Схожими властивостями може похвалитися і риба-фугу − ще одна небезпечна мешканка морських глибин. Отрута риби-фугу неймовірно токсична і призводить до летальних наслідків у половині випадків контактування з нею. Однак прагнучи полоскотати нерви, відвідувачі японських ресторанів часто замовляють цей делікатес, пам’ятаючи, що помилка кухаря може коштувати їм життя.

Підготувала Олеся Товт

Top