Ви тут
Головна > Лайфстайл > Найперспективніші країни для заробітків

Найперспективніші країни для заробітків

Вітчизняні спеціалісти все частіше розглядають можливість роботи за межами України, адже на українському ринку праці не завжди вдається знайти відповідну роботу. Натомість у країнах Європи працедавці відчувають гострий дефіцит кваліфікованого персоналу, тож сьогодні ми розповімо, в яких країнах українцю знайти роботу найпростіше.

1. Польща

Серед країн, куди українці найчастіше виїжджають на роботу, Польща утримує лідерство, адже перевагою є не лише її географічне розташування, але й чимала кількість вакантних посад на ринку праці. Це пов’язано з тим, що поляки часто виїжджають на роботу в інші країни, тож українці мають змогу влаштуватися не лише на сезонні роботи, але й на тривалий термін.

Окрім цього, в Польщу досить просто забрати сім’ю, що залишилася в Україні.

Українці, що мають затребувану професію, володіють польською, англійською мовами і мають досвід роботи, можуть претендувати на заробітну плату від 450 євро, залежно від сфери зайнятості.

Найчастіше українці в Польщі влаштовуються будівельниками, працівниками сфери послуг, на заводи, в аграрну сферу, медицину, освіту, IT-сферу і транспортну. Також українців чекають на посаду доглядальниці і няні.

2. Фінляндія

У цю країну співвітчизники найчастіше їдуть на сезонну роботу зі збору ягід, грибів і картоплі на термін від 2 тижнів до кількох місяців. Фінські ліси багаті на чорницю, морошку, журавлину і брусницю, але найбільш високооплачуваним є збір полуниці.

Також українці вирушають у Фінляндію з метою роботи в сільськогосподарській галузі, адже в країні нараховується біля 50 тис. фермерських господарств. Середня заробітна плата для трудових мігрантів становить 1-2 тис. євро/міс.

3. Португалія

У цій країні влада ставиться дуже лояльно до трудових мігрантів, а вартість життя дозволяє заощаджувати із зарплати. Українці їдуть у Португалію на сезонні роботи, працювати у сфері науки і медицини.

Українці в середньому можуть розраховувати на заробітну плату від 1200 євро щомісяця.

4. Німеччина

Як найбільш економічно розвинена країна Європи Німеччина приваблює трудових мігрантів з усього світу, в тому числі й українців, адже тут високий рівень заробітних плат.

Втім, влаштуватися на роботу в Німеччині не так вже й просто, адже для початку влада перевіряє, чи не може на ту чи іншу вакансію претендувати житель Німеччини або інших європейських країн. Лише опісля такої перевірки українець може претендувати на посаду.

Щоб влаштуватися на роботу в Німеччину, українцю необхідно знати німецьку мову і відповідати всім вимогам міграційної служби. Втім, якщо все ж вдається отримати дозвіл на роботу, опісля цього досить легко отримати вид на проживання.

Приємним бонусом є те, що освіта в Німеччині є безкоштовною, у тому числі й для українців.
Найчастіше в Німеччину виїжджають працівники IT-сфери, графічні дизайнери, інженери, соціальні працівники і вчителі.

5. Ірландія

Ринок праці Ірландії потребує висококваліфікованих спеціалістів, адже місцеві обирають робочі посади. Найбільше українців в Ірландії працюють в сфері інформаційних технологій. Для того, щоб влаштуватися на роботу в цій країні, знадобиться робоча віза Великобританії і запрошення на роботу по контракту.

Середня заробітна плата, на яку може розраховувати українець, становить 2 тис. євро.

6. Ізраїль

Останні роки Ізраїль став однією із найбільш перспективних країн для трудової міграції, адже тут відкрито чимало вакансій із достойною оплатою праці і хорошими умовами для проживання.

Так, найбільш затребуваними є няні, гувернантки і вчителі, а середня заробітна плата дорівнює 2300 євро.

Серед інших країн, куди часто українці виїжджають на заробітки, – Литва, Латвія, Франція, Італія і ОАЕ.

Top