Ви тут
Головна > Лайфстайл > Найщасливіші народи на Землі

Найщасливіші народи на Землі

shastijaЩастя не вимірюється в кілограмах і сантиметрах, однак серед 7-ми мільярдного населення нашої планети є держави, в яких громадяни називають себе щасливими в більшій мірі, а відображенням їх думок та відчуттів служать різного роду рейтинги. Сьогодні разом з Енциклопедією Корисного ви дізнаєтеся, де живуть найщасливіші люди на планеті.

Звіт за визначенням міжнародного індексу щастя, починаючи від 2006 року, щоріч готує міжнародна організація New Economics Foundation. У дослідженні рівня щастя і «реального» добробуту націй соціологи спираються на такі показники як суб’єктивне задоволення життям, тривалість життя та екологічне забруднення, із розрахунків на одну особу.

У 2013 році за звітом міжнародної організації New Economics Foundation очолила рейтинг Коста-Ріка, а більшість країн Центральної Америки поблизу неї. «Найнещасливішими» вказані країни Африки. Наша країна опинилась у хвості «щасливого рейтингу», розділивши 100-ту сходинку із Суданом із показниками у 37.6 балів, одним із найнижчих у Європі.

А аналітики американського дослідного центру The Earth Institute при Columbia University запропонували ще один рейтинг рівня щастя населення у 2013 році − World Happiness Report 2013. У цьому дослідженні соціологи вказували на те, якою мірою країни світу забезпечують своїм громадянам щасливе життя.

У World Happiness Report соціологи також скористались показниками тривалості життя, соціального добробуту, а ще включили наявність (чи відсутність) прав людини, рівень ВВП і корупції, гарантії безпеки і стабільності, покажчики довіри, великодушності і щедрості. Проводячи опитування, експерти пропонували людям у 156-ти країнах світу оцінити власне відчуття щастя за десятибальною шкалою.piraha

Лідирує у World Happiness Report 2013 Данія з індексом щастя у 7.693 бали що й не дивно, адже ця південно-європейська країна вважається однією із найблагополучніших держав світу, зокрема, за економічними показниками.

До слова, дослідники фонду World Value Survey теж зазначали у якості найщасливіших націй саме датчан із середньою тривалістю життя у 79 років. Вірогідно, Данія очолила рейтинг щастя зокрема через надзвичайно високий рівень соцпідтримки, що не дає проявлятись бідності.

Норвегія, Швейцарія, Нідерланди та Швеція наздоганяють Данію. Для нашої країни у World Happiness Report 2013, складеному різними університетами на замовлення ООН, відвели 87-му сходинку і відзначили, що рік перед цим, у 2012 році, Україна займала 91 «щабель щастя».

У популярні й авторитетні рейтинги щастя не потрапило плем’я піраха, що приживає в районі майсі притоки Амазонки, однак цих туземців часто ставлять у приклад песимістам. Їх побут не відлагоджено, поняття ВВП тут не мають, але ці люди, про відчуття щастя яких не так давно писала австрійська Der Standard, живуть сьогоденням.

Піраха не турбуються про завтрашній день, не надають значної уваги подіям в минулому. Одним із секретів щастя цього племені є те, що вони не беруть у голову зайвого − не переймаються явищами, що відбуваються поза зоною їх осяжності. У піраха не існує поняття приватна власність, вони не запасають харчів на «чорний день», з’їдаючи щойно виловлену рибу одразу.

Такий устрій, певно, можна називати бездумним і легковажним, однак піраха не знають і не намагаються дізнаватись думку про себе решти соціально й економічно адаптованих спільнот.

Підготувала Олеся Товт

Top