Ви тут
Головна > Світ > Найстаріший банк у світі

Найстаріший банк у світі

Банк з довгою назвою Banca Monte dei Paschi di Siena і дуже довгою історією розташований в італійському місті Сієна. Заснований був 27 лютого 1472 року владою міста-республіки Сієна для надання позик за вигідними умовами найменш забезпеченим громадянам. Спочатку банк називався Monte di Pietà, або Monte Pio від слова «Monte», що означало велику купу грошей.

Протягом своєї багатовікової історії найстаріший банк зазнавав неодноразової реорганізації, але, тим не менше, на початку двадцятого століття він став другим за величиною ощадбанком Італії, маючи свої відділення в більш ніж двадцяти містах по всій країні. Протягом останніх ста років, з урахуванням нових тенденцій у розвитку світової економіки, Banca Monte dei Paschi di Siena продовжував бурхливо рости.

Сьогодні найстаріший банк у світі має більше трьох тисяч відділень по усій планеті і є одним з провідних банків Італії, займаючи лідируючі позиції в наданні роздрібних банківських послуг фізичним особам, а також середньому і малому бізнесу. Близько 40 000 чоловік у всіх куточках світу працюють на нього. Тільки в одній Італії у найстарішого банку світу – 4,5 мільйона клієнтів.

До речі, будівля цього найстарішого банку відреставрована і функціонує одночасно як музей-банк.  Монте дей Паски ді Сієна − це не тільки символ банківської справи, але й один з найвідоміших у світі фінансових холдингів − «Група MPS», що ведуть свою діяльність у всіх великих фінансових центрах світу.

Top