Ви тут
Головна > Техно > Найстаріший у світі автомобіль ставить нові рекорди

Найстаріший у світі автомобіль ставить нові рекорди

Енциклопедія Корисного вже розповідала про історію створення автомобіля. Як не дивно, але найстаріший автомобіль у світі і до сьогодні живе активним життям. Нещодавно він був виставлений на аукціон в США і виручив рекордну суму.

Паровий автомобіль зі складною назвою De Dion Bouton Et Trepardoux Dos-A-Dos Steam Runabout, був побудований у Франції в 1884 році. Найстаріший автомобіль обійшовся новому власникові в 4,62 мільйона доларів, що майже в двічі перевищило очікування продавців.

Раритет створили інженери французької фірми Georges Bouton and Charles-Armand Trepardoux на замовлення графа де Діона. Паромобіль, який працював на кам’яному вугіллі і міг розвивати швидкість до 59 кілометрів на годину по шосейній дорозі, отримав і власне ім’я – на честь матері французького аристократа – La Marquise.


Відомо також, що цей автомобіль брав участь у перших автоперегонах на нашій планеті, які відбулися в 1887 році на приз французького журналу Le Velocipede (перша регулярна автогонка в Європі мала місце лише в 1895 році – на дистанції Париж-Руан). Правда, змагалася La Marquise в 1887 році сама з собою – конкурентів у неї не було. На шосе автомобіль показав на окремих ділянках непогану швидкість – близько 37 миль на годину.

У 1987-2007 роках найстарішим автомобілем володів британець Тім Мур, який його фактично і відновив. А потім продав майже за 3,7 мільйона доларів американцеві Джону О’Куїну. Його спадкоємці і виставили в цьому році унікальний паромобіль на торги – при цьому вони вважали, що раритет потягне лише на 2,5 мільйона доларів від сили. Результати перевершили їхні очікування майже в 2 рази.

Найстаріший автомобіль на світі мав бак з водою ємністю до 40 галонів (близько 180 літрів) і запас вугілля, на якому машина могла рухатися 40-45 хвилин. На одній «заправці» (у тому числі і водою) автомобіль міг проїхати з чотирма пасажирами близько 36 кілометрів.

Top