Ви тут
Головна > Світ > Найцікавіші купюри світу

Найцікавіші купюри світу

200sum-bРозмаїттям країн у світі, багатством їх флори та фауни, відмінністю природних ландшафтів людство не обмежується і прагне самовизначитись навіть через грошові одиниці, якими звикли користуватись у побуті.

Втім, гроші мають бути не тільки захищеними, тобто, із високим ступенем захисту від підробок, а ще чистими, тобто заробленими чесним шляхом. Бажано, щоб людина, тримаючи в руках ту чи іншу купюру, усміхалась її дизайну. Це не додасть папірцю ваги і номіналу, але помножить гарний настрій його власнику.

До прикладу, в’єтнамці колись уподобали трактор «Білорусь», тож помістили його зображення на купюру в 200 донгів, а Національний банк Туреччини високо заповажав формулу математика Джахіта Арфу і вписав її на 10-тилірову купюру. Туранський тигр, що до XIX століття зустрічався в Середній Азії, посів чільне місце на купюрі на купюрі в 200 сумів Узбекистану, а про поваленого кривавого диктатора Муаммарі Каддафі люди довго згадуватимуть, дивлячись на банкноту номіналом в один динар.

Те, що східна держава Іран тяжіє до науки і зірок стає зрозумілим із вигляду купюри у 500 ріалів, на зворотному боці якої змальовано космічний супутник. А невизнана Придністровська Республіка вшанувала на своїх банкнотах, які курсують тільки цією неспокійною територією, засновника своєї столиці Тирасполь фельдмаршала Суворова.4287_3

Океанська блакить і безтурботність тихоокеанців із французькою приналежністю змальовані на французькому тихоокеанському франку, яким розраховуються у Французькій Полінезії і Новій Каледонії. На банкноті у десять тисяч франків немає місця портретам президента, натомість на ній зобразили красиву дівчину із уквітчаною головою на фоні пальм і гір.

Мальдівська рупія також вражає ніжністю кольорів і морськими пейзажами. Одначе не слід вважати, що тільки гроші екзотичних країн дозволяють собі певну легковажність у дизайні. Швейцарський франк по праву вважається не тільки однією із надійних, але й однією з найкрасивіших валют. Портрети відомих діячів культури на банкнотах швейцарці залишили, але заразом унаочнили і їх творіння на звороті. Зображення скульптора і художника Гіакометті Альберто підкріплене і відтворенням на грошовому папері його скульптури «Людина, що йде вперед».

Оригінальністю вирізняється трьохдоларова банкнота островів Кука, на якій розгортається мало не казковий сюжет: з морської безодні, сидячи верхи на акулі, з’являється Русалка. Казковим дизайном вражає шведська купюра у 20 крон. Невеличкий папірець, за який можна придбати різного краму у магазині і розрахуватись за послуги, ілюструє казку Сельми Лагерлеф «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусьми по Швеції».

Підготувала Олеся Товт

Top