Ви тут
Головна > Світ > Найцікавіші місця українських Карпат

Найцікавіші місця українських Карпат

Карпати − унікальне місце, де збереглися недоторкані полонини та чисті ріки з водоспадами. Карпати − мальовничі гори, які назавжди запам’ятаються, адже відрізняються поміж інших. Здебільшого унікальними поселеннями, культурою та традиціями, які дивують своєю самобутністю та унікальністю.

Територія Карпат чимала, тому й визначних місць багато, але ми обрали Топ-5 , які не тільки варті відвідання, а й вважаються символами цього краю. Отже, які вони – найбільш цікаві місця Карпат?

1. Найвищі точки Карпат

Тож, почнемо рейтинг найцікавіших місць українських Карпат з Говерли та Петросу − найвищих точок Карпат. Не тільки мальовничими краєвидами та туристичними базами відомі ці гори. Здебільшого більшість туристів приїжджають сюди для того, щоб піднятись на гори, так би мовити, перевірити самого себе.

На Говерлу можна підійматись і дорослим, і малим, а от на Петрос − вершина для більш фізично підготованих. Та й добратись до неї важкувато, але зусилля того варті. Адже на вас чекає неймовірний краєвид на гори та міжгір’я, на рівнину та на маленькі хуторки.

2. Гірські озера Карпат

Крім гір, щоб побачити найбільш цікаві місця Карпат, варто з’їздити й до гірських озер − Несамовите та Бребенескул. Перше славиться численними легендами через свою червону ріку, та й шлях від найближчої турбази займає лише 2 години. Якщо ще й піднятись на хребет, то можна дійти до Бребенескулу − озера з кришталево чистою водою, де днище видно і при найбільших глибинах. Тож, уявіть собі які пейзажі чекають на вас біля озер!

3. Замок “Білий слон”

Не тільки чаруючою природою славляться Карпати, старовинні замки і фортеці не поступаються своєю красою. “Білий слон” − замок з розряду “най” по загадковості, розташований на високій горі Піп Іван в Чорногорському хребті. Загадковий він тим, що спочатку використовувався як обсерваторія.

Уявіть собі яких зусиль коштувало побудувати таку споруду на такій висоті! Саме тому туристи полюбляють це місце за неймовірну красу та за незвичне поєднання архітектурного ансамблю з карпатською природою.

4. Чарівний Синевир

Синевир – ще одне озеро варте нашої уваги. Це найромантичніший куточок Карпат із краєвидами, які захоплюють з першого погляду. Розташоване озеро біля села Синевирська Поляна, в середині трьох лісових масивів, і вважається національним заповідником України.

Тож, коли відпочиваєш на березі озера, складається враження, ніби це сцена з якоїсь казки чи легенди. Але є одне але − купатись заборонено, адже у воді розводять форель та раків. Тож, купання буде небезпечним не тільки для вас, а й для риби.

5. Гірський масив Горгани

Завершуємо наш рейтинг найцікавіших місць Карпат гірським масивом Горгани, які є справжнім раєм для любителів усамітненого відпочинку. Адже саме тут можна навчитись цінувати прості речі: сонячне сяйво, чисте повітря, спів пташок…

Горгани люблять за невеликі туристичні потоки та незвичні звуки, які лунають з усіх усюд. Хтось каже, що це гуркіт древніх гір. Дуже зручні Горгани для кемпінгу. Адже у підніжжі гір розташовані рівнини, де відпочити з палаткою справжнє задоволення.

Це далеко не всі визначні місця Карпат. Можна відвідати долину нарцисів та обривисту гору Піп Іван Мармароський. Взагалі для того, щоб побачити всі Карпати, не вистачить і кількох років. Адже, щоб зануритися в етнічність та колорит цих гір, потрібно чимало часу.

Підготувала Гордієнко Тетяна

УВАГА! Використання матеріалів з сайту без згоди редактора і активного посилання на статтю карається законом.

Top