Ви тут
Головна > Світ > Найцікавіші мови світу

Найцікавіші мови світу

movu-svityУ біблійні часи кожен мешканець планети міг порозумітись з будь-ким, оскільки розмовляло людство на одній мові. Одначе гординя стала на шляху порозуміння у ту мить, коли люди вирішили звести височенну башту, щоб піднятись до неба. 70 янголів, які спустились на землю, відібрали в людей єдину мову, натомість кожна людина почала розмовляти своєю власною.

Так виглядає одне з найдавніших пояснень появи різних мов на планеті, а скільки їх усього існує дотепер точно не відомо, оскільки тільки теорій, що роз’яснюють причини виникнення багатомовності налічується близько півтисячі. За різними оцінками натепер існує від 3-х до 5,5 тисяч мов, але це дуже приблизні дані. До того ж, слід зважати на те, що носії більше ніж трьох чвертей мов не можуть похвалитись писемністю, тобто, на цих мовах тільки розмовляють часто від кількох сотень до кількох десятків осіб.

Знавці лінгвістики підкреслюють, що мови світу цікаві перш за все своєю складністю у вивченні, викладанням на папері і особливістю звучання. До тих, які найважче засвоїти, відносять китайську мову, яка підпорядковує майже 20 мільйонів ієрогліфів. Шість тисяч форм дієслова не дивина для мови чіппєва, якою говорять південно-американські індійці Міннесоти.movu

Відома своїми 44 відмінковими формами табасаранська мова, на якій розуміються частина дагестанців. Також у Дагестані поширена цезська мова, на якій розмовляє чимало, 12 467 осіб. Вона числиться у переліку найцікавіших мов світу через 64 відмінки, дуже складну граматику і незвичні горлові і носові звуки. Та що там говорити горлом і в ніс. Койсанські народи Південної Африки можуть похвалитись кількома мовами, в яких присутні звуки клацання, а від правильності їх вимови залежить сенс сказаного.

Усього 13 фонем містить мова пірахан, єдина з живих муранських, якою розмовляє бразильське плем’я з трьохсот чоловік. Крім того, у пірахан повністю відсутнє таке поняття, як числа. Лаоська мова, якою, крім держави Лаос, говорять у північно-східному Таїланді, оригінальна відсутністю офіційно прийнятої літературної норми, оскільки у кожному районі Лаосу використовується свій варіант мови, а пишуть люди за допомогою писемності абугіда, в якій слова не розділяються пробілами.

Говорячи про мови зі складною будовою, лінгвісти серед найцікавіших виділяють і простоту граматики індонезійської мови. Зрозумілу для нас російську мову експерти із впевненістю відносять до найскладніших і найцікавіших мов світу, оскільки навіть її носії допускаються частих лінгвістичних помилок. Цікавість до латині вчений світ пояснює не складністю розуміння цієї мови, а радше її статусом, оскільки її носіїв вже не існує на планеті, то ж латину логічно було б віднести до мертвих мов. Одначе латинські терміни присутні у кожній світовій мові, а юристи та медики користуються нею у своїй практиці щодня.

Підготувала Олеся Товт

Top