Ви тут
Головна > Лайфстайл > Найцікавіші професії світу

Найцікавіші професії світу

imagesКожній людині у дитинстві бодай один раз, але доводилось відповідати на питання на кшталт “Ким ти будеш, коли виростеш?”. Звісно, скільки людей, стільки і відповідей, хоча не всі особи стали тим, ким мріяли бути у дитинстві, тим більше, що щодесять років, підлаштовуючись під вимоги часу, у світі з’являється з десяток нових професій.

Натепер їх близько 70 тисяч. Деякі із занять є не просто цікавими, а й вельми дивними. Сьогодні ми поговоримо про найцікавіші професії світу.

До прикладу, є така професія як підбирач м’ячів. Ця людина стежить за тим, щоб м’ячики для гольфу не залишалися на прилеглих до поля територіях після гри. Ще один фахівець, який має перебувати у складі персоналу престижних гольфклубів − це полірувальник ключок. Він натирає реманент спеціальним складом, який поліпшує щеплення ключки з м’ячем.

Закладам, де грають в азартні ігри, конче необхідний експерт з гральних кісток. Місце локації цих професіоналів − Лас-Вегас та Монте-Карло, міста-столиці ігрового бізнесу. Фахівець перевіряє, чи відповідають кубики для гри нормам та стандартам, адже навіть невеличка погрішність, як-то неправильна збалансованість гральних атрибутів чи “скошеність” їх у бік може коштувати гравцеві цілого статку, а казино поплатиться за недбалість репутацією.index

Цікаву вакансію оголошував один із американських дослідницьких інститутів. Установа потребувала дослідників стриптизерок. Співробітник мав спостерігати за танцівницями і вести регулярні записи.

Наступну вакансію вже охрестили “райською роботою”. Її отримав мешканець Петерсфілду Соутел Бен. Його обов’язком стали плавання і прогулянки островом Гамільтон, це частина австралійського Великого Бар’єрного Рифа. Насолоджуючись природою, чоловік має вести блог, який покликаний залучати на острів нових туристів. Йому призначено оклад у 110 тисяч доларів за півроку. До слова, на цю “райську роботу” претендувало 35 тисяч осіб. Втім, не всім так пощастило.

Серед найцікавіших і найдивніших професій світу є і “манікюрник для корів”. Виявляється, фахівці цього напрямку дуже затребувані, адже поганий стан копит, як йдеться у численних дослідженнях, може впливати на кінцевий смак яловичини, тому елітні ферми в Європі та Америці наймають таких співробітників.

Серед фахівців, які дбають про братів наших менших і отримують за це непогані гроші значаться і “перевертачі пінгвінів”. Вони потрібні для того, аби перевертати птахів у тому випадку, якщо ті, реагуючи на пролітаючи над полярними станціями вертольоти, високо задирають голови і падають на спину. Самі підвестися пінгвіни не можуть, тому їм необхідна допомога таких фахівців.

Останнім часом у світі популярності набувають професії, де робітникам пропонують виконувати ту чи іншу роль. До прикладу, у Китаї з’явився сервіс, який пропонує найманих друзів чи родичів. Здебільшого, за послугами туди звертаються самотні люди. У сусідній Японії є аналогічний сервіс. “Рідню” модна замовити, оплативши присутність фахівця погодинно.

Відповіддю на рольові послуги стала вакансія “дідуся”, оголошена у Лондоні у вересні 2013 року на одному із сайтів пошуку роботи. У розділі “обов’язки” зазначалось, що дідусь має розмовляти з онуками про війну і про свою роль в ній, пригощати вихованців цукерками, забувати, як звуть онука і називати його іменами його братів чи собаки, іноді запрошувати на недільний обід. Окрім усього, підходящий претендент повинен мати 10 років досвіду роботи за фахом або на “подібній” посаді і вміти “вставати о шостій ранку і засинати перед телевізором”.

Британці опановують ще один новий вид заробітку – роботу опудалом. Певних кар’єрних висот на цьому поприщі вже здобув 22- річний Джеймі Фокс. Він цілими днями сидить на полі, засіяному ріпаком в графстві Норфолк, читаючи книгу або перебираючи струни на своїй гавайській гітарі. Та як тільки-но з’являються птахи, він підводиться і активно їх розганяє, відлякуючи помаранчевим одягом, грою на акордеоні і дзвоном.

Гра на музичних інструментах задля відлякування птахів від городу йому особливо вдається, бо хлопець вивчав музику й англійську мову в Університеті Бангора. За словами самого Джеймі, йому подобається проводити час на свіжому повітрі, використовує вільний від роботи (тобто “нальотів куріпок”) час для того, аби визначитися, чим хоче займатися в майбутньому. За роботу “опудалом” британець отримує близько чотирьохсот доларів на тиждень.

Підготувала Олеся Товт

Top