Ви тут
Головна > Світ > Найвідоміший першоквітневий розіграш в історії

Найвідоміший першоквітневий розіграш в історії

Виникнення традиції відзначати свято 1 квітня, або як його ще називають – День всіх дурнів (All Fool’s Day) в першу чергу, як не дивно, пов’язують із весняним рівноденням (за григоріанським календарем).

Перша згадка про свято 1 квітня в англійській літературі датується ще XVII століттям, хоча ще в 1564 році це свято існувало у Франції, коли через зміну календаря дата Нового року змінилася з 25 березня на 1 січня. У ті часи багато люду продовжували обмінюватися новорічними подарунками 1 квітня – в останній день новорічних свят, тому їх і називали першоквітневими дурнями.

За іншою версією, зародження цього свята приписується часам Стародавньому Риму, де в середині лютого (а зовсім не на початку квітня) відзначалося свято дурнів. Апулей вважав, що в древньому Римі першоквітневий обман був пов’язаний зі святом на честь божества сміху. Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадій, дочок Тіасса.

Існує і міфічне припущення, за яким це свято з’явився завдяки неаполітанському королю Монтерею, якому на честь свята з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік властитель зажадав точно таку ж! Але подібної рибини не знайшли і кухар приготував іншу, яка була дуже схожа на потрібну. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. З тих пір і увійшли в звичай першоквітневі розіграші.

Найвідомішому розіграшу на 1 квітня ось уже 54 роки. Британська телекомпанія BBC у цей день розіграла своїх глядачів сюжетом про небувалий урожай макаронів у Швейцарії!

Зокрема, кореспондент BBC у своєму репортажі назвав фактори, які спричинили цю надзвичайну подію – дуже помірна зима та зникнення шкідників.

Після цього телеканал просто завалили дзвінками глядачі, з проханням розказати, як же вирощувати макаронні дерева, на що співробітники телекомпанії ввічливо відповідали: “потрібно взяти макарони, поставити їх у банку з томатним соусом, поливати оливковою олією і сподіватися на чудовий врожай”.

Top