Ви тут
Головна > Світ > Найвищі водоспади світу

Найвищі водоспади світу

Вирушаючи у подорожі і визначившись із найцікавішими місцями для відвідування, не забудьте довідатись,  чи є у тій місцевості, куди прямуватимете, водоспади. Якщо ж ціленаправлено вирішите побачити ці природні дива,  то вам до Південної та Північної Америки. Адже на цих континентах  розташовано найбільше водоспадів-рекордсменів.

Найвищий водоспад світу знаходиться у Венесуелі, у басейні ріки Оріноко. Це водоспад Анхель. Його висота, за різними даними, від 979 м.  до 1054 м.


Усього кількома метрами у висоту водоспаду Анхель поступився південно-африканський водоспад Тугела, який знаходиться у  Королівському Національному парку Наталь. Його позначка висоти −  948 м.  Вода спадає згори п’ятиступеневими каскадами, саме тому водоспад  Тугела по праву вважають не тільки одним із найвищих, а ще й одним із найвидовищніших водоспадів.

Третє місце у рейтингу найвищих віддано водоспаду Три Сестри, який знаходиться у Перу. Його висота 914 м., але про нього відомо  замало. Справа у тому, що через природні особливості місцевості,  дістатися  до  нього  важко. Так само як і до водоспаду Олоупена на гавайському острові Молокаї. Він займає четвертий щабель у Топ-5  найвищих водоспадів світу. Висота Олоупена  900 м. Туристів,  які хочуть побачити цей водоспад,  доправляють до нього гвинтокрилом.

Водоспад Юмбілла, який теж розташований у Перу, у районі ріки Амазонка, тільки трішки поступився висотою  Олоупену. Юмбілла відкрили не так давно, тому суперечки з приводу  його висоти не вщухають. За одними із даних, водоспад Юмбілла має у висоті  895,4 м, за іншими − 870 м. Раніше четвертим у списку найвищих водоспадів світу значився перуанський водоспад Гокта, який також знаходиться у районі ріки Амазонка, але Юмбілла  його перевершив.

Такою є п’ятірка найвищих водоспадів світу. Яке із цих природних див ви вирішите побачити у першу чергу, вирішувати вам. Та незабутні враження від подорожі у будь-якому випадку  гарантовані!

Підготувала Олеся Товт

Top