Ви тут
Головна > Світ > Найзагадковіші місця Закарпаття

Найзагадковіші місця Закарпаття

Закарпаття – місцевість, не схожа на решту України. Тут перемішані різні мови: угорська  і словацька, а імена національних героїв точно не слов’янського походженням, адже століття в складі Угорщини позначились і на архітектурі краю, і на легендах.

Замок Паланок

Фортеця на високій горі, на одній зі стін якої сидить кількаметровий орел-турул – символ батьківщини для угорського народу, одразу впадає у вічі. Однак кілька століть тому принада туристів була страшним сном для сотень полонених, які страждали в її підземеллях. Переказують, що після падіння французької Бастилії, саме в Паланку тримали головних політичних в’язнів Європи – мова йде про десятки тисяч людей. А колодязь, який йде вглиб гори на сотні метрів, допомагав будувати сам Сатана.

Бронецький замок

Замку як такого ви, на жаль, уже не побачите – час, війни і люди рознесли його по камінчику. Однак міcцеві до сих пір розповідають, що бачать ночами в тому місці вершника на триногому коні – покійного власника фортеці – злого Бринду, якого за жорстокість люди вирішили прогнати. Коли він втікав, то його триногий кінь зірвався зі скелі, але тіла Бринди так і не знайшли. Відтоді бачать його лише в ті ночі, коли місяць уповні.

Невицький замок

Ще одна споруда, довкола якої декілька легенд, але жодна не є веселою. Одні люди розповідають, що жила тут Поган-діва, яка купалася в крові невинних дівчат, аби зберегти молодість. Інша – про батька, який вирішив віддати юну доньку заміж за старого короля. Дівчина з горя кинулася зі скелі, а природа помстилася батьку – блискавка спричинила пожежу, в якій і згорів замок. Однак це місце вважають нечистим, а замок стоїть пусткою.

Замок в Середньому

Руїни – це все , що залишилося від фортеці, яку, якщо вірити легендам, збудував орден тамплієрів. Є думка, що Святий Грааль, виготовлений зі смарагда з корони самого Люцифера, вони переховували саме в Середнянському замку, адже він знаходиться на периферії територій, де жили ченці ордену. А ще розповідають, тут таємно поховане серце Іштвана Добо – угорського полководця, який прожив в стінах замку останні роки життя.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top