Ви тут
Головна > Світ > Найзагадковіші покинуті міста світу

Найзагадковіші покинуті міста світу

geraklionНаша планета − така велика і загадкова матерія, яку ми, люди, досліджуємо, вивчаємо та захоплюємося вже не одне тисячоліття, та кожного разу вона відкриває нам нові простори, нові можливості. І ми радо їх приймаємо, йдемо вперед, шукаючи ще кращого. Не забуваємо і про примхливу, горду та, іноді, капризну пані природу. Її зміни настрою часто не лише псують найближчі плани, а й цілі міста! Сьогодні ми поговоримо про найбільш загадкові покинуті міста світу.

Наприклад, затонулі міста Єгипту як от Геракліон (Тоніс) чи більш відоме місто Олександрія, засноване Олександром Македонським. Ці міста довго вважали вигадкою, а докази існування пролежали більш ніж тисячу років на дні океану, перш ніж наступні покоління людей їх віднайшли.

Ще ви, мабуть, чули про Затонулі Землі Саефтінге (Нідерланди). Повінь Всіх Святих 1570-го року поклала початок їх руйнуванню, а повністю зникло воно під хвилями в 1584 році під час Вісімдесятирічної війни, коли голландські солдати були змушені знищити останні незаймані дамби навколо міста.kolmanskop

Природа зруйнувала багато міст і сіл по всій планеті. Хоча жити ми там не можемо, але відвідувати і милуватися ними все ще можна. А фотографії, зроблені в таких місцях, виходять просто казкові. Чого не скажеш про міста, зруйновані людською працею, а точніше, помилками в роботі.

Перше, що спадає на думку − це місто Прип’ять. Жахлива катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції не лише зруйнувала це місто та велику територію навколо нього, але й забрала багато людських життів.

Звичайно, і до цього люди залишали міста через свою недбалість або через жадібність. Наприклад, місто Колманскоп у пустелі (Намібія).

Це невелике поселення процвітало на початку 1900-тих років, коли німецькі поселенці знайшли гарні поклади алмазів, але як тільки “блискуча забаганка” закінчилась, то і жителів неначе вітром здуло. Лише іноді приїжджають туристи та фотографи заради цікавих ракурсів та красивих фото. Адже де ще ви зможете побачити будинок у якому вся підлога покрита піском?

Можна згадати і більш давню подію. Так, саме подію, адже саме бій з турками у 15 столітті змусив зникнути ціле місто. Мова йде про Херсонес Таврійський − давнє місто на південно-західному березі Криму. Його розкопки проводяться з 1876 року.

Щоб не змушувало нас іти з облаштованих для комфортного життя місць, давайте не будемо шкодити собі!

Підготувала Анастасія Мілещенко

Top