Ви тут
Головна > Світ > Найзатребуваніші професії в Україні у 2014-2017 рр

Найзатребуваніші професії в Україні у 2014-2017 рр

logist1Кожній людині рано чи пізно в житті доводиться якщо не змінювати професію чи коригувати свій вибір, то хоча б замислюватись про можливість займатись іншою справою заради більшого заробітку чи отримання задоволення від роботи.

На роздоріжжі також стоять випускники шкіл, яким час вступати до вишів, обираючи сферу діяльності, в якій вони реалізовуватимуть себе і зароблятимуть на хліб. Кожен в тій чи іншій мірі аналізує ринок праці з тим, щоб зробити вірний вибір.

Айтішники

У найближчому майбутньому найзатребуванішими професіями в Україні залишатимуться програмісти (С + + , Java) та спеціалісти IT, причому цю сферу як професію обирають найдалекоглядніші, оскільки хороший фахівець цінується на Батьківщині, а ще його радо запросять попрацювати за кордоном.

Тобто, опанувавши цю професію, в молодої амбіційної людини є можливість виїхати в Європу або ж працювати на одну із західних компаній в режимі фрілансера.

Інженери

Також у найближчі роки потрібними на українському ринку праці залишатимуться знавці технологій харчового виробництва. Інженери-будівельники, а ще архітектори-проектувальники теж будуть в пошані, особливо фахівці, які знаються на сучасній інфраструктурі та новітніх будматеріалах і методах їх застосування.Engineer

Дизайнери

Модною і затребуваною у найближчі років п’ять буде професія дизайнера. Фахівців потребуватимуть у ландшафтній сфері, в оформленні інтер’єрів офісних і домашніх приміщень − словом, скрізь.

Логісти, маркетологи, фахівці з туризму…

Логісти, перевізники − знавці у цій галузі також, прогнозовано, будуть фаворитами на ринку праці, рівно як і маркетологи, які просуватимуть товари на ринку. Розвиток туризму, який від 2012 року, від проведення чемпіонату Європи з футболу пророкують нашій країні, потребуватиме достатньої кількості спеціалістів готельної справи. На користь фахівцям у сфері туризму та готельної справи піде і розвиток міжнародних стосунків, оскільки реалізовуватимуться спільні міждержавні проекти, то ж учасників різноманітних економічних форумів належить десь селити, то ж країна потребуватиме готелів найвищого класу та кваліфікованого персоналу.

Не відійде в минуле і популярність бухгалтерів та аудиторів, оскільки навіть дрібні ПП постійно потребують їх послуг.

А як щодо юристів?

Не так давно оглядачі відзначали, що ринок юриспруденції в Україні перенасичений, тож кількість бажаючих вступити на юрфак в останні кілька років вже не била рекорди. Втім, такий стан справ зберігатиметься недовго, тож вже незабаром країна знов потребуватиме висококваліфікованих юристів.

HR

Також затребуваними залишатимуться менеджери з підбору персоналу оскільки навіть за умов економічного спаду роботодавці схильні заощаджувати на кількості робітників, а не на якості та їх працездатності.

Космос?

У далекоглядній перспективі на ринок праці впливатимуть найрізноманітніші чинники. Розвиток космонавтики спричинить ріст привабливості професії пілотів, а потужний старт космічного туризму призведе до появи космічних дизайнерів і архітекторів.

Природа та стан довкілля, що тільки погіршується, диктуватимуть свої умови появи нових професій та стрибка популярності вже відомих. У ціні будуть вірусологи, метеорологи, практики нетрадиційної медицини.
Слід зазначити, що саме поняття “фах” дещо знівелюється із стрімким світовим прогресом, оскільки люди, обираючи ту чи іншу професію для себе в молодості, змінюватимуть її, згідно з вимогами часу, 8-10 разів протягом життя.

Підготувала Олеся Товт

Top